شناسه : 26077273


نماینده کشاورزان بهاباد در نشست شورای آب این شهرستان از اجرای طرح خاموشی زمستانه چاه‌های آب کشاورزی در بهاباد خبر داد.

به گزارش یزدرسا به نقل از تسنیم، نماینده کشاورزان بهاباد در نشست شورای آب این شهرستان از اجرای طرح خاموشی زمستانه چاه‌های آب کشاورزی در بهاباد خبر داد.

به گزارش بهاباد نیوز ، محمدرضا حکیمی معاون برنامه‌ریزی و آب‌های زیرزمینی آب منطقه‌ای یزد صبح امروز در نشست با کشاورزان شهرستان بهاباد اظهار داشت: در رابطه با احیا، تعادل‌بخشی و همکاری کشاورزان در زمینه صرفه‌جویی و بهره‌برداری بهینه از مصرف آب کشاورزی، اقدامات قابل توجهی در استان یزد انجام شده است.

معاون برنامه‌ریزی و آب‌های زیرزمینی آب منطقه‌ای یزد ادامه داد: دشت بهاباد یکی از دشت‌های ممنوعه است که سالیانه براثر برداشت آب 50 سانتیمتر افت دارد و این موضوع می‌تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند.

وی با بیان اینکه در این شهرستان 98 حلقه چاه آب، 186 رشته قنات و 121 دهنه چشمه وجود دارد که سالانه 42 میلیون متر مکعب آب از آنها برداشت می‌شود، عنوان کرد: 6 درصد از این میزان به مصرف شرب و بهداشت،  12 درصد در بخش صنعت و 82 درصد در کشاورزی مصرف می‌شود.

علی هوشمند نماینده کشاورزان بهاباد هم در این نشست با بیان اینکه استفاده بهینه و اصولی از مصرف آب در بخش کشاورزی به نفع کشاورزان است از موافقت کشاورزان این شهرستان برای خاموشی چاه‌های آب کشاورزی در دو دهه خبر داد و گفت: دهه اول بهمن و دهه آخر اسفند تاریخ خاموشی چاه‌های کشاورزی بهاباد است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :