شناسه : 34528973
در دیدار مدیرعامل هلال احمر با شهردار یزد مطرح شد


مدیرعامل هلال احمر یزد گفت: با اجرای طرح محله ایمن می‌توان در کنار توجه به آموزش‌ به ساکنان بافت تاریخی، به تامین تجهیزات امداد و نجات مورد نیاز براساس شرایط بافت تاریخی اقدام کرد.

به گزارش یزدرسا؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد به همراه مسئول نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان با شهردار شهر جهانی یزد دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گزارشی از فعالیت های هلال احمر استان را ارائه نمود.

دکتر حرازی زاده مدیرعامل هلال احمر یزد در ادامه بیان داشت : با توجه به نیروهای داوطلب، هلال احمر میتواند در کنار شهرداری کارهای مفیدی را برای مردم استان انجام دهد و تلاش میکنیم فعالیت ها و اقدامات هلال احمر را برای مردم معرفی کنیم .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اعلام جهانی شدن بافت تاریخی، از آمادگی این نهاد برای انجام خدمات امداد و نجات در بافت تاریخی خبر می‌دهد و می‌افزاید: این طرح می‌تواند در قالب طرح «محله ایمن» در تمام محله‌های بافت تاریخی اجرا شود.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح‌ می‌توان در کنار توجه به آموزش‌ به ساکنان بافت تاریخی، به تامین تجهیزات امداد و نجات مورد نیاز براساس شرایط بافت تاریخی اقدام کرد.این طرح شامل همه محله‌های بافت تاریخی است؛ چرا که تمام محله‌های بافت تاریخی دارای شرایط ویژه هستند.

حرازی زاده بیان داشت : با هماهنگی شهرداری و فرمانداری و دستگاه‌های مرتبط باید توجه خاصی به بافت قدیم شهر داشت تا این مبحث پر رنگ‌تر دیده شود.

در ادامه پس از گفت و گو و تبادل نظر دکتر مهدی جمالی نژاد شهردار شهر جهانی یزد قول مساعدت و همکاری داد و اظهار امیدواری کرد، همکاری شهرداری و جمعیت هلال احمر به خدمات رسانی بهتر به شهروندان منتهی شود. 

دکتر جمالی نژاد  گفت : یکی از مسائل درباره بافت تاریخی امداد و نجات است که اهمیت این موضوع فقط شامل این منطقه نیست، بلکه به همه نقاط شهر و شهرهای استان مربوط است. از این رو تعاملات و مواردی که میتوان بصورت مشترک با هلال احمر فعالیت کرد را انجام داد  و این خط اتصال را با هلال احمر باید برقرار کرد

شهردار شهر جهانی یزد با اعلام اینکه شهرداری این آمادگی را دارد تا در زمینه های مربوطه همکاری و تعاملات لازم را با این جمعیت داشته باشد ، بیان کرد : امید است که با هماهنگی هر چه بیشتر و همچنین مساعدت مسئولین ذيربط، شاهد کمترین میزان تلفات و مشکلات در قبال حوادث رخ داده در شهر یزد باشیم .
آدرس کوتاه :