شناسه : 37036551
معاون سیاسی استاندار یزد:


معاون سیاسی استاندار یزد گفت:احترام به قوانین کشور میزبان در سفرهای زیارتی بیانگر شخصیت و شأنیت زائران است که خوشبختانه زائران یزدی و ایرانی به خوبی این مهم را مد نظر دارند.

به گزارش یزدرسا،«احمد ترحمی» در نشست هماهنگی اعضای ستاد استانی اربعین حسینی که با حضور جمعی از اعضای هیأت‌های عزاداری و مسئولان دستگاه‌های مرتبط، اظهار کرد: کار در برای عزای حسینی با اسرار دل و ناشی از ارادت به اهل بیت(ع) است و ارزشی فراتر از فعالیت‌های اداری و سازمانی دارد.

وی با بیان این‌که همایش پیاده‌روی اربعین حسینی باید ثبت جهانی شود، افزود: مسئولان و دست‌اندرکاران اجرایی می‌توانند با بررسی نقاط ضعف و قوت ثنوات گذشته، نسبت به تسهیل کردن شرایط زیارت برای زائران یزدی اقدام کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در ادامه هم‌افزایی عمومی برای ارتقای خدمت‌رسانی به زائران حسینی را ضروری دانست و گفت: راهپیمایی اربعین حسینی نمادی از اقتدار جمهوری اسلامی در طول تاریخ است که باید هر سال زنجیره آن تکمیل‌تر و با عیب کمتر برگزار شود.

ترحمی راهپیمایی اربعین حسینی را اقتدار شیعیان و محبین اهل بیت عنوان و تصریح کرد: عدم موازی کاری در برخی هماهنگی‌ها و برنامه ریزی‌ها از جمله ضرورت‌های اجرایی در راستای خدمات‌رسانی به این مهم است.

این مسئول با بیان این‌که در سفر زیارتی اربعین نگاه اقتصادی به خدمات قباحت دارد، بیان کرد:‌ متأسفانه‌ برخی از افراد به دلایل مختلف سو استفاده کرده و از خدمات اربعین حسینی برای کاسب کاری و سود اقتصادی خود استفاده می‌کنند.

وی در پایان سخنان خود احترام به قوانین و مقررات کشور عراق را ضروری دانست و تأکید کرد: احترام به قوانین کشور میزبان در سفرهای زیارتی بیانگر شخصیت و شأنیت زائران است که خوشبختانه زائران یزدی و ایرانی به خوبی این مهم را مد نظر دارند.

 
آدرس کوتاه :