شناسه : 38740417
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد مطرح کرد

احتمال بروز موج چهارم کرونا در یزد در زمستان


محمود نوری شادکام گفت: اگر به دستورالعمل های بهداشتی پایبند نباشیم، احتمالا با فاجعه ای دیگری در زمستان روبرو خواهیم شد.

به گزارش یزدرسا، محمود  نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: مردم نتجه رعایت‌ها را با چشمان خود مشاهده کرده و شاهد کاهش تعداد موارد بستری و همچنین مرگ و میر ناشی از کرونا هستند.

وی افزود: البته ما این تجربه را در موج اول و دوم داشتیم و هم اکنون باید مراقب باشیم .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی اظهار داشت: کرونا همچنان مهمان ما است و نباید تصور کنیم که به این زودی از منزل و شهر و کشور ما خواهد رفت.

نوری شادکام بر لزوم تداوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تأکید کرد و ادامه داد: تا زمانی که واکسن به طول کامل در اختیار مردم قرار نگیرد، اکثر مردم واکسینه نشوند و داروی مناسبی در اختیار آنان قرار نگیرد باید همچنان به دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند بمانیم.

وی با اشاره به اینکه احتمالا کرونا تا آخر زمستان مهمان ما خواهد بود، عنوان کرد: کمترین بی توجهی سبب می‌شود تا در دی یا بهمن ماه با فاجعه دیگری روبرو شویم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد اضافه کرد: محدودیت‌ها همچنان ادامه یافته، اما با توجه به شرایط خاص تغییر می‌کند. امیدواریم مردم همچنان به پایبندی بیش از ۸۰ درصدی به دستورالعمل‌ها ادامه دهند تا واکسن این بیماری کشف شده و به زندگی عادی خود بازگردند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.