شناسه : 38086936
دهیار روستای منشاد:

احداث اورژانس در منشاد، آسیبی به قنات نمی‌رساند


دهیار روستای منشاد گفت: احداث اورژانس در این روستا مجوز آب منطقه‌ای را هم دارد و طبق تعهد رئیس اورژانس قرار نیست آسیبی به قنات وارد کند.

به گزارش یزدرسا، آغاز عملیات اجرایی پایگاه اورژانس و پد امدادی در روستای منشاد شهرستان مهریز خبری بود که بیش از یکسال قبل در رسانه‌ها منتشر شد.

با این وجود، با گذشت بیش از یکسال از انتشار این خبر، ظاهرا هنوز تکلیف این مسئله به طور دقیق مشخص نیست و هرچند برخی از مسئولین از عملیاتی شدن این موضوع خبر می‌دهند، اما برخی از اخبار نیز بیانگر بلاتکلیقی آن است.

در همین ارتباط سید کاظم مکی دهیار روستای منشاد شهرستان مهریز در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: تعدادی از مردم منشاد نسبت به زمینی که قرار است در آن اورژانس احداث شود، ادعای مالکیت دارند.

وی با بیان اینکه معترضین در این ارتباط شکایت کرده‌اند، اظهار داشت: البته هنوز دادگاه رأی‌ای را به نفع این افراد معترض صادر نکرده اما آن‌ها می‌گویند مالک این زمین‌ها هستند.

دهیار روستای منشاد افزود: استدلال معترضین این است که احداث اورژانس در این زمین، موجب آسیب به قنات می‌شود، این در حالی است که ما مجوز اجرای عملیات را از آب منطقه‌ای نیز گرفته‌ایم؛ افزون بر این، رئیس سازمان اورژانس استان نیز نسبت به عدم حفر چاه و استفاده از منبع فاضلاب بدون آسیب دیدن قنات‌ها متعهد شده است، با این وجود برخی‌ها همچنان اصرار دارند که این اقدام صورت نگیرد.

مکی تأکید کرد: اکثریت مردم روستای منشاد خواستار احداث اورژانس و پد امدادی هستند اما بالاخره تعدادی با این کار ابراز مخالفت کرده‌اند این در حالی است که اورژانس عام‌المنفعه است و همه از آن استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :