شناسه : 37935110
عضو شورای شهر یزد وعده داد


حسین آزادی با اشاره به لزوم احداث پارک بانوان در شهر یزد گفت: این پارک با مشارکت برخی از دستگاه‌ها در 5 نقطه شهر یزد احداث می‌شود.

حسین آزادی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به لزوم احداث پارک بانوان در شهر یزد گفت: پیشنهادی به شورا ارائه شد که طی آن شهرداری برای بانوان در 10 نقطه شهر پارک ایجاد کند اما ازآنجاکه در شرایط فعلی این امکان برای شهرداری میسر نیست مقرر شد این کار در 5 نقطه و با مشارکت برخی از دستگاه‌ها انجام شود.

عضو شورای شهر یزد افزود: بر همین اساس اداره راه و شهرسازی به شهرداری زمین واگذار خواهد کرد و سپس این ارگان با مشارکت استانداری و سازمان ورزش و جوانان نسبت به احداث پارک بانوان اقدام خواهد کرد.

وی بابیان اینکه فضای پارک باید به‌گونه‌ای طراحی شود که بانوان بتوانند در آن به‌راحتی به ورزش بپردازند اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌های بانوان باید در این پارک‌ها، تمام تمهیدات لازم جهت آسایش و راحتی آنان به‌ویژه برای ورزش دوچرخه‌سواری در نظر گرفته شود.

آزادی در خصوص مشکلات جانمایی جنب پارک کوهستان هم گفت: اولاً این مکان در مسیر دوچرخه‌سواری یزد به تفت قرار دارد و ازنظر بعد مسافت و رفت‌وآمد برای بانوان مشکلاتی را ایجاد می‌کند و ثانیاً در صورت تکمیل رینگ دوچرخه‌سواری شهر و اتصال این مکان به مسیر دوچرخه‌سواری است که قابلیت بهره‌برداری پیدا می‌کند بنابراین معقولانه‌ترین تصمیم ایجاد 5 پارک در 5 نقطه شهر است که دسترسی بانوان به آن‌ها نیز راحت‌تر خواهد بود.

 

 
آدرس کوتاه :