شناسه : 32252775
فرمانده انتظامی استان یزد:


فرمانده انتظامی استان یزد در ابرکوه گفت: با توجه به اینکه نصب دوربین در ارتقاء امنیت شهرستان تاثیر فراوانی دارد و علی رغم نصب پایه های دوربین، هنوز دوربین ها در جایگاه خود قرار نگرفته اند.

به گزارش یزد رسا به نقل از سرو ابرکوه، روز گذشته جلسه شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با حضور سردار ایرج کاکاوند فرمانده انتظامی استان یزد و مسئولان محلی شهرستان در دفتر امام جمعه ابرکوه و با هدف بررسی وضعیت امنیت این شهرستان 55 هزار نفری برگزار شد.

مهمان این جلسه سردار ایرج کاکاوند فرمانده انتظامی استان یزد بود که بعد از بیان آمارهایی از میزان کشفیات این نیرو در ابرکوه، به مسئولان این شهرستان نسبت به عدم توجه به زیر ساخت های این شهر تذکر داد.

ابرکوه، شهری با پایه های بدون دوربین/ بزودی ناوگان انتظامی استان یزد نوسازی می شود
کاکاوند نصب دوربین را در ارتقاء امنیت و بحث آمد و شد ورودی ها بسیار مهم عنوان کرد و گفت: 2 سال است که مساله نصب دوربین نظارتی و سرعت در همه شهرستان های استان یزد آغاز شده و در همه شهرستان ها این مساله انجام شده اما در ابرکوه پایه ها نصب ولی دوربین در جایگاه خود قرار نگرفته است..

وی کوتاهی این امر را متوجه مسئولان ابرکوه عنوان کرد و گفت: برخی از مسائل باید از طریق نگاه به درون حل شود و قطعا کوتاهی هایی در این زمینه وجود داشته است.

این مقام انتظامی استانی بر بالا بردن سطح فرهنگ عمومی مردم جهت کاهش تصادفات افزود: آمار بالای تصادفات ناشی از لازمه ورود فرهنگ به این حوزه است و آگاهی عمومی از تخلفات رانندگی بهترین راه پیشگیری از مرگ و میر ناشی از این حادثه ناگوار است که باید مورد توجه مسئولان شهرستان ابرکوه باشد.

کاکاوند با تاکید بر اینکه بزودی ناوگان خودرویی پاسگاه های استان نوسازی می شود افزود: با اجرای این برنامه ها تلاش می شود که خلاء های امنیتی به حداقل برسد.

مساله احداث ایستگاه پلیس راه تنها به نیروی انتظامی مرتبط نیست
وی همچنین در خصوص عدم احداث ایستگاه پلیس راه در ابرکوه، گفت: مساله پلیس راه تنها به نیروی انتظامی مرتبط نیست بلکه راهداری نیز در این قضیه باید دخالت داشته باشد.

کاکاوند با تاکید بر اینکه نباید استان یزد با فارس مقایسه شود گفت: در همه شهرستان های استان یزد و با توجه به میزان جمعیت یک کلانتری مرکزی وجود دارد و توزیع امکانات و نیرو در شهرستان های استان به یک میزان بوده و ابرکوه نسبت به دیگر مناطق استان عقب نیست.

این مقام انتظامی با بیان اینکه چرا نتیجه 12 سال نامه نگاری در خصوص احداث پاسگاه در این شهرستان به اطلاع عموم مردم نرسیده است افزود: مسئولان شهرستان بویژه فرماندار باید پیگیر این مطلب باشند چرا که مساله امنیت در اولویت امور این شهرستان است.

سیلی بی عدالتی بر صورت ابرکوه
رضا ربانی عضو سابق شورای اسلامی شهر ابرکوه بود، با تاکید بر اینکه جمعیت ابرکوه نسبت به استان در رتبه چهارم قرار دارد گفت: پایین ترین اجرای عدالت در سطح استان یزد به ابرکوه اختصاص دارد، کمبود نیرو و تجهیزات، زحمت پرسنل نیروی انتظامی این شهرستان را مضاعف کرده است.

مسول انجمن حامیان میراث فرهنگی ابرکوه ادامه داد: سال گذشته مساله پاسگاه انتظامی دهستان تیجرد تصویب شد اما عملا کاری صورت نگرفته است و پاسگاه مرکزی باید 40 هزار نفر را پوشش دهد.

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه نامه نگاری هایی در طی 12 سال تصدی وی در شورای اسلامی شهر و روستا صورت گرفته ادامه داد: اگر تصادفی در گردنه تالنگی، یا منطقه هنشک و یا هارونی اتفاق بیفتد ساعت ها باید منتظر عوامل انتظامی بود تا به این مساله رسیدگی شود و این بدلیل عدم توجه به راه اندازی پلیس راه است.

ربانی ادمه داد: طریق الرضا(ع) از ابرکوه می گذرد و سالانه میلیون ها نفر از این مسیر به سمت مشهد در حرکتند اما با توجه به موقعیت حساس این شهرستان، مساله پلیس راه مغفول مانده است.

فرماندار ابرکوه: نداتشن فضا و بودجه مناسب علت تاخیر در احداث پلیس راه/ شهرداری نسبت به نصب دوربین اقدام کند
محمد محامدی سرپرست فرمانداری شهرستان با انتقاد از اینکه قضیه پلیس راه بدلیل اینکه یک کار کارشناسی و امنیتی است باید در جلسه خود و با حضور مسئولان مربوطه مطرح و بررسی شود گفت: این قضیه جزء درخواست های عمومی شهر است اما به دلیل نداشتن فضای مناسب و عدم تامین مسائل مالی همچنان در اجرا دچار مشکل شده است.

محامدی تاکید کرد: جابجایی پلیس راه تفت به دهشیر از جمله پیشنهادی بود که باید بررسی شود تا این مشکل به این شیوه حل شود.

وی با بیان اینکه مساله نصب دوربین در حال پیگیری است شهرداری را مسئول سرعت بخشی به این امر عنوان کرد.

انتهای پیام / ک
آدرس کوتاه :