شناسه : 31321314
مدیریت جهاد کشاورزی بهاباد خبر داد


مدیر جهاد کشاورزی بهاباد گفت: 290 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بهاباد به کشت زعفران اختصاص دارد.

به گزارش یزدرسا به نقل از بهاباد نیوز، مدیر جهاد کشاورزی بهاباد خاطرنشان کرد: به منظور توسعه کشت های کم آب خواه، امسال 20تن پیاز زعفران  یارانه ای بین کشاورزان بهابادی توزیع شد که با کاشت این پیازهای زعفران ده هکتار به سطح زیر کشت این محصول افزوده شده است.

وی با اشاره به شرائط خشکسالی چند سال گذشته و کاهش آب دهی قنوات . اصلاح الگوی کاشت و کم آبخواه بودن این محصول استراتژیک کاشت زعفران در بهاباد مورد استقبال چشمگیر کشاورزان قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهاباد با اشاره به خواص داروئی این گیاه افزود: کاهش چربی کلسترول فشار خون افزایش نشاط و شادابی از جمله مزایای استفاده از طلای سرخ است .

رحمتیان به وجود بسترهای بسیار مناسب آب خاک و اقلیم مناسب در سطح شهرستان جهت توسعه این محصول اشاره کرد و گفت: از کشاورزان درخواست داریم در جهت استفاده بهینه از امکانات موجود و کشت این محصول و اخذ اطلاعات تکمیلی به مدیریت مراکز جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

این مسئول تصریح کرد: زعفران یکی از گیاهان کم آب خواه بوده و کاشت زعفران در بهاباد از اوایل مهرماه شروع می‌شود و زمان برداشت این محصول در آبان ماه می‌باشد گفتنی است بهاباد نخستین تولید کننده زعفران در استان یزد است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهاباد میزان برداشت متوسط زعفران در هر هکتار را 5 و نیم کیلوگرم دانست.

رحمتیان در خصوص ارائه تسهیلات به زعفران کاران گفت: در سال گذشته با هماهنگی بسیج سازندگی بهاباد درراستای اقتصاد مقاومتی به تعدادی از متقاضیان کاشت محصول زعفران تسهیلات اقتصاد مقاومتی از سوی بسیج سازندگی بهاباددراین راستا پرداخت شده است.

رحمتیان بابیان اینکه زعفران بهاباد از لحاظ مرغوبیت رتبه اول در کشور را داراست و بسیاری از کارشناسان کشاورزی و بازرگانی این امر را مورد تایید قرار داده‌ ا ند افزود: زعفران بها باد علاوه برمصرف اهالی به شهرهای همجوار و استان خراسان رضوی صادر می‌شود.

انتهای پیام/ 
آدرس کوتاه :