شناسه : 32760715
فرماندار بهاباد خبرداد


فرماندار بهاباد از اختصاص 53 میلیارد ریال تسهیلات طرح اشتغال فراگیر به بهاباد خبرداد.

به گزارش یزدرسا به نقل از بهاباد نیوز، در این جلسه شیوه نامه پرداخت تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی و عشایر و همچنین روند تصویب طرح های شهرستان در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت.

فرماندار بهاباد در این رابطه با اشاره به اینکه سیاست مهاجرت معکوس از شهر به روستا در دستور کار دولت است بر تصویب هرچه سریعتر طرح های تسهیلات طرح فراگیر و اشتغال پایدار با توجه به پتانسیل های مناطق روستایی تأکید نمود تا زمینه افزایش اشتغال جوانان و مهاجرت معکوس به این مناطق فراهم شود.

"عباس اقبال" افزود: مبلغ تسهیلات استان یزد برای شهرهای زیر 10 هزار نفر 832 میلیارد ریال است که بیش از شش درصد آن به مبلغ 53.6 میلیارد ریال سهیمه شهرستان بهاباد می باشد.

وی باتوجه به طرح های اشتغالزایی که تاکنون توسط متقاضیان ارائه شده است خواستار تشویق و توجیه مردم در زمینه بهره مندی بیشتر از این تسهیلات شد تا شاهد توسعه اقتصادی در شهرستان باشیم.

اقبال با تأکید بر ضرورت ایجاد بسترهای اشتغال و تولید در شهرستان خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال منجر به حل بسیاری از مسائل اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خواهد شد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بهاباد در ادامه به تشریح شیوه نامه اشتغال روستائیان و عشایر پرداخت و گفت: این طرح با هدف کاهش بیکاری و رونق اشتغال برای اجرا در مناطق روستایی، عشایر و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر اجرا می شود.

علی اصغر نوری افزود: متقاضیان می توانند از طریق سامانه کارا به نشانی Kara.mcls.gov.ir طرح های خود را ثبت کنند که طرح های ثبت شده پس از بررسی و تصویب در کارگروه اشتغال شهرستان به متقاضیان اعلام خواهد شد تا مدارک مورد نیاز برای دریافت تسهیلات را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه متقاضی نباید بیمه و شاغل باشد گفت: نرخ سود تسهیلات برای شهر و نواحی صنعتی 10 درصد با مهلت بازپرداخت 18 ماهه و مناطق روستایی با نرخ 6 درصد و مدت باز پرداخت حداکثر 60 ماه می باشد.

نوری ادامه داد: پرداخت تسهیلات این طرح در چهار بانک عامل شامل بانک های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی به متقاضیان پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: رسته فعالیت­ متقاضیان باید در حوزه های صنایع دستی و خدمات گردشگری، خدمات صنعت، بخش کشاورزی و دامپروری، سلامت و بهداشت، خدمات فرهنگی و هنری، خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات و خدمات حمل و نقل باشد.

در ادامه ضمن ارائه طرح های اشتغال زایی در روستاها توسط بخشداران مرکزی و آسفیچ بر تصویب و بررسی هرچه سریعتر طرح های اشتغال زایی متقاضیان روستایی مورد تأکید قرار گرفت تا تسهیلات مذکور زودتر منجر به ایجاد اشتغال شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :