شناسه : 32790263
معاون رئیس کل دادگستری در امور شورا‌های حل اختلاف استان یزد:

اخذ رضایت در ۳ فقره پرونده قصاص نفس در یزد/ ۴۲۰ زندانی با صلح و سازش آزاد شدند


معاون رئیس کل دادگستری در امور شورا‌های حل اختلاف استان یزد گفت: اخذ رضایت در ۳ فقره پرونده قصاص نفس و آزادی ۴۲۰ نفر از زندان‌های استان با صلح و سازش، حاصل تلاش مجموعه شورا‌های حل اختلاف استان یزد در ۹ ماه ابتدایی سال جاری بوده است.

به گزارش یزدرسا، محمدرضا حداد رئیس شورا‌های حل اختلاف استان یزد در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مقدماتی برگزاری همایش استانی صبراز رضایت در ۳ فقره پرونده قصاص نفس و آزادی ۴۲۰ زندانی با صلح وسازش با همت شورا‌های حل اختلاف استان یزد خبرداد.

وی گفت: باید در عرصه فرهنگی تلاش بیشتری صورت گیرد که ثمرات کار فرهنگی، کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه را بدنبال خواهد داشت.

حداد شورا‌های حل اختلاف را نهادی مردمی برای حل و فصل اختلافات مردم بر پایه صلح و سازش اعلام کرد و اظهار داشت: حتی در شعب حکمی شورا‌های حل اختلاف نیز وظیفه اولیه اعضاء تلاش جهت سازش بین اصحاب دعوی است.

این مقام قضایی ادامه داد: شورای حل اختلاف تنها مرجع قضایی است که در پایین‌ترین تقسیمات کشوری همچون روستا‌ها و دهستان‌ها نیز فعال است و خدمت را با نیروی اراده، عشق و نوع دوستی به مردم ارائه می‌دهد.

وی تصریح کرد: بسیاری از اعضای فعال، پا به کار و ساعی شورای حل اختلاف هیچ نوع رابطه استخدامی با قوه قضاییه ندارند و تنها برای عشق به خدا و میل به خدمت در شورای حل اختلاف کار می‌کنند.

رئیس شورا‌های حل اختلاف استان یزد ادامه داد: این نوع تفکر و اندیشه خدمت که اعضاء و کارکنان شورا‌ها بدون هیچ چشم داشت و مزدی برای مردم کار می‌کنند و تمام هم و غم آن‌ها، جلب رضایت طرفین پرونده و حل و فصل دعاوی بر مبنای صلح و سازش است که این مسئله بسیار ستودنی، ارزشمند و شایسته تقدیر است.

وی همراهی و تعامل با شهرداری را به فال نیک گرفت و گفت: بدون تردید ایجاد یک فکر فراگیر و ترویج یک اندیشه برگرفته از فرهنگِ گذشت، مدارا و صلح و مصالحه می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.