شناسه : 38603826
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد تشریح کرد

آخرین خبرها از زلزله ۵.۲ ریشتری در بهاباد یزد/ این دفعه هم بخیر گذشت


حرازی زاده یزدی گفت: در همان ساعات اولیه دو تیم ارزیاب هلال احمر استان به منطقه اعزام شدند که خوشبختانه تاکنون گزارشی از خسارت مالی و جانی اعلام نشده است.

به گزارش یزدرسا، بهاباد از نقاط زلزله خیر استان یزد باز هم لرزید اما این دفعه با شدت بیشتر که زنگ خطر را گویا برای این استان به صدا درآورد.

محسن حرازی زاده یزدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱:۰۴ بامداد امروز ۶ آبان ماه، زلزله‌ای با قدرت ۵.۲ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری حوالی بهاباد را لرزاند.

با بیان اینکه تکانه ها تا بافق و خفیف تر تا یزد هم احساس شده است تصریح کرد: بامداد امروز و در همان ساعات اولیه دو تیم ارزیاب هلال احمر استان به منطقه اعزام شدند که خوشبختانه تاکنون گزارشی از خسارت مالی و جانی اعلام نشده است.

وی با بیان اینکه کانون اصلی این زمین لرزه در منطقه ای بین بهاباد و بافق رخ داده است ابراز کرد: خوشبختانه کانون اصلی زلزله خالی از سکنه بوده و تعداد خانوار کمی در ان وجود دارد.

حرازی زاده در خصوص احتمال پس لرزه ها این زمین لرزه گفت: بهاباد یکی از مناطق مستعد زلزله در استان یزد است و انرژی زمین دائم تخلیه می شود اما خوب معمولا بعد از هر زمین لرزه ای انتظار پس لرزه هایی هم می رود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به هماهنگ این جمعیت با ستاد بحران استان و سایز دستگاه های مربوطه گفت: تیم های تخصصی امدادی هلال احمر استان امادگی کامل را جهت امداد رسانی در هر حادثه به ویژه زلزله را دارند و سعی شده این امادگی همیشه حفظ شود تا در مواقع اضطرار بتوانند در کمترین زمان، بهترین امدادرسانی را به مناطق حادثه دیده داشته باشند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :