شناسه : 38235050
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد تشریح کرد

آخرین وضعیت استان یزد از نظر میزان شیوع کرونا


سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: هم‌اکنون شهرستان‌های یزد، ابرکوه، بافق، مهریز، خاتم و میبد در وضعیت قرمز قرار دارند.

ابراهیم سلمانی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: 283 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری که از این تعداد 82 نفر آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

وی با بیان اینکه استان یزد در وضعیت قرمز قرار دارد، اظهار داشت: در حال حاضر، شهرستان بهاباد در وضعیت زرد و شهرستان‌های اردکان، اشکذر و تفت در وضعیت نارنجی قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد افزود: همچنین شهرستان‌های یزد، ابرکوه، بافق، مهریز، خاتم و میبد در وضعیت قرمز قرار دارند.

سلمانی درباره اینکه معیار قرمز یا سفید بودن شهرستان‌ها چه چیزی است، عنوان کرد: وزارت بهداشت فرمولی دارد که بر اساس آن فرمول وضعیت شهرستان‌های مختلف را مشخص می‌کند.

وی ادامه داد: این فرمولی است که توسط ستاد کرونا مورد تأیید قرار گرفته است و بدین شکل است که تعداد افراد بستری، تعداد افراد مبتلای قطعی و همچنین تعداد افراد فوتی یک شهرستان را به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت در نظر می‌گیرند و بر این اساس وضعیت شهرستان‌ها را به عنوان قرمز، نارنجی، زرد و سفید اعلام می‌کنند.

سلمانی خاطرنشان کرد: این معیارها توسط وزارت بهداشت لحاظ می‌شود و آن‌ها هستند که مشخص می‌کنند هر شهرستانی در چه وضعیتی است و استان و دانشگاه هیچ نقشی در این موضوع ندارند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :