شناسه : 38085055
دادستان اشکذر تشریح کرد

آخرین وضعیت پرونده متهمان کشتارگاه متخلف در اشکذر


دادستان اشکذر درباره وضعیت کشتارگاه متخلف این شهر گفت: متهم تفهیم اتهام و به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی با وثیقه 200 میلیونی به زندان معرفی شد.

به گزارش یزدرسا، چند هفته قبل، یکی از کشتارگاه‌های طیور واقع در شهرستان اشکذر، قصد عرضه حدود 10 تن مرغ منجمد تاریخ گذشته به مردم را داشتند که با ورود سرزده بازرسان مواجه می‌شود و در نهایت این مجموعه پلمپ و پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادستانی ارسال می‌شود.

در همین ارتباط سید محمد ابراهیم اقبالی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اشکذر در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: عوامل یک کشتارگاه طیور در اشکذر شبانه اقدام به باز کردن حدود 10 تن مرغ منجمد -که تولید آن مربوط به فروردین یا اردیبهشت سال 98 بوده و در واقع تاریخ مصرف یکساله آن گذشته بوده-، کرده بودند تا آن را به اسم مرغ تازه به فروش برسانند.

وی افزود: با اطلاع نهادهای نظارتی از وقوع چنین رخدادی و با دستور دادستانی، مسئولین دامپزشکی به همراه عزیزان نیروی انتظامی به محل می‌روند و مستندات و مدارک جرم را جمع‌آوری می‌کنند.

دادستان اشکذر اضافه کرد: با مشاهده تخلف آشکار در آن مجموعه، آنجا پلمپ می‌شود این در حالی که در آن زمان متأسفانه مدیرعامل مجموعه در شرکت حاضر نبوده است.

اقبالی خاطرنشان کرد: 10 تن مرغ، مصرف بخش عظیمی از استان در طول روز است و این حوزه که با سلامت مردم ارتباط دارد برای ما بسیار اهمیت دارد، لذا به طور جدی و قاطعانه پیگیری شد.

وی عنوان کرد: البته فردی که به عنوان مدیرعامل چنین تخلفی را مرتکب شده بود، قبل از این نیز پرونده دیگری را در همین ارتباط داشته است.

دادستان اشکذر با بیان اینکه متهمان پرونده دو نفر هستند، اظهار داشت: متهم تفهیم اتهام و به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی با وثیقه 200 میلیونی به زندان معرفی شد؛ که بعدا وثیقه آوردند و متهم آزاد شد.

اقبالی تأکید کرد: در راستای ماده 114 قانون آیین دادرسی کیفری نزدیک به یک ماه است که این مجموعه پلمپ است و پس از رفع ایراداتی که سازمان دامپزشکی استان به مجموعه داشته فک پلمپ می‌شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :