شناسه : 38967929
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد خبر داد

اخطاریه و جریمه راهکار محیط زیست یزد برای برخورد با صنایع آلاینده


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان یزد از صدور 458 اخطاریه زیست محیطی برای واحد‌های صنعتی و خدماتی استان یزد در 9ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش یزدرسا؛ نیره پورملائی در این رابطه اظهار داشت: در 9 ماهه  اول سال 1399 تعداد 458 اخطاریه زیست محیطی برای واحد‌های صنعتی و خدماتی در حوزه‌های مختلف پسماند، پساب و هوا توسط کارشناسان این اداره کل صادر شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه واحد‌ها بر اساس بازدید و پایش کارشناسی و نمونه برداری و سنجش آلاینده‌های خروجی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، گفت: از بازدید و پایش‌های مذکور 458 مورد منجر به صدور اخطاریه زیست محیطی شده است.

وی افزود: اخطاری که محیط زیست به واحد‌های صنعتی می‌دهد، به علت رعایت نکردن استاندارد‌های زیست محیطی است و واحد‌های صنعتی ملزم به رفع آلودگی ها هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: پس از صدور اخطاریه زیست محیطی توسط این اداره کل، مدت زمانی را برای رفع آلودگی مشخص می‌کنیم و اگر در مقطع زمانی مشخص شده آلودگی برطرف نشد برابر دستور العمل‌های مربوطه واحد در فهرست صنایع آلاینده تبصره یک ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده قرار گرفته و ملزم به پرداخت یک در صد فروش به عنوان عوارض آلایندگی به سازمان امور مالیاتی است.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.