شناسه : 35807013
مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان یزد:


مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان یزد گفت: ابوالفضل زرویی نصرآباد یکی از نخبگان شعر طنز بود و موازین اخلاقی و خط قرمزها را در طنزهایش به خوبی رعایت می‌کرد.

به گزارش یزدرسا، ابوالفضل زرویی نصرآباد؛ شاعر، پژوهشگر و طنزپرداز از تبار یزد بود که دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان و ادبیات فارسی بود و از سال ۱۳۶۸ فعالیت مطبوعاتی و فرهنگی خود را آغاز کرد.

زرویی با نشریاتی چون گل آقا، همشهری، جام جم، ایرانیان، انتخاب، زن، مهر، کیهان ورزشی، بانو، جستجو، عروس، تماشاگران و... همکاری داشته است و نوشته‌های وی در نشریات با اسامی مستعار ملانصرالدین، چغندر میرزا، ننه قمر، کلثوم ننه، آمیز ممتقی، میرزا یحیی، عبدل و... شناخته می‌شود.

عالیه مهرابی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص این شاعر و طنزپرداز یزدی تبار گفت: ابوالفضل زرویی نصرآباد  یکی از نخبگان شعر طنز بود که موسوی گرمارودی یکی از شاعران نامدار کشورمان او را عبید زاکانی زمانه دانسته است و روزگاری صابری فومنی (گل‌آقا) از او با عنوان امید ادبیات طنز ایران در سال‌های آینده یاد می‌کرد.

وی با بیان اینکه این شاعر برجسته موازین اخلاقی و خط قرمزها را در طنزهایش رعایت می‌کرد، ادامه داد: با وجود اینکه چنانچه کوچکترین غفلتی در شعر طنز رخ دهد اخلاق در آن زیر پا گذاشته می‌شود اما این طنزپرداز اخلاق محوری را مدنظر داشت و در آثار خود این ویژگی را به خوبی رعایت می‌کرد.

مسئول انجمن شعر بسیج هنرمندان یزد با اشاره به اینکه شعر طنز ظرفیت بسیار بالایی برای پرداختن به مشکلات جامعه دارد، افزود: یکی دیگر از ویژگی‌های این طنزپرداز معروف این بود که مشکلات و مسائل اجتماعی را با زبان طنز به مسئولان گوشزد می‌کرد و و زبان گویای مردم و جامعه خود بود.

مهرابی عنوان کرد: در دیداری که شاعران با رهبر معظم انقلاب داشتند و به شعرخوانی می‌پرداختند شعر و طنزهای ابوالفضل زرویی مورد توجه رهبری بود و معظم له وی را مورد تمجید قرار می‌دادند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :