شناسه : 36959893
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور:


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور اظهار داشت: راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده که بتوانیم عدالت بیشتری بین شهرستان‌های مختلف به لحاظ خدمات درمانی به وجود آوریم.

به گزارش یزدرسا، مصطفی سالاری عصر امروز در نشست کارگروه اقتصاد مقاوتی استان یزد اظهار داشت: شرایط استان یزد از لحاظ تامین اجتماعی خاص است زیرا از منظر درصد جمعیت تحت پوششسازمان تامین اجتماعی در جایگاه دوم کشوری قرار دارد به عبارتی درصد جمعیت کارگری و مستمری بگیر این استان بالا است و سازمان تامین اجتماعی به  نزدیک به 80 درصد جمعیت استان یزد تعهد دارد.

وی با بیان این که کیفیت ارائه خدمات درمانی بر زندگی مردم تاثیر گذار است ادامه داد: اگر نارسایی هایی در ارائه خدمات درمانی وجود داشته باشد که متاسفانه وجود دارد حتماً نیاز است که به صورت جدی به آن پرداخته شود و مشکلات رفع شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کشور تصریح کرد: مستمری‌بگیران تنها گروه دریافت کننده خدمات تامین اجتماعی نیستند بلکه کارگران شاغل، افراد و قشرهای حمایتی در کنار مستمری بگیران همه مشترکاً  از خدمات درمانی سازمان استفاده می کنند و مهم این است که بتوان سطح این خدمات ارتقا یابد.

سالاری ادامه داد: لازم است از دو حیث باید خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی ارتقا یابد یکی در مراکز ملکی درمانی  مانند درمانگاه ها و بیمارستان های تامین اجتماعی و دیگری  در خدماتی که از دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان های دولتی، خصوصی و خیریه ها باید ارتقا یابد.

وی با اشاره به این که به دلایل متعددی پرداخت های سازمان تامین اجتماعی  به مراکز طرف قراردادش با تاخیر انجام می شود عنوان کرد: تاخیر در پرداخت‌ها حتما روی کیفیت خدمات اثر خواهد گذاشت و ارائه کنندگان خدمات به تامین اجتماعی نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و چون مطالبات خود را به موقع دریافت نمی کنند حتما نارسایی‌هایی در مجموعه هایشان ایجاد می شود که این موارد باید رفع شود.

سالاری با اشاره به مذاکرات وزیر کار با وزیر بهداشت گفت: با مذاکراتی که انجام شده برآنیم تا نگذاریم میزان بدهی های گذشته سازمان تامین اجتماعی بیشتر شود و من بعد نیز با سازوکارهایی که دیده شده هر ماه بتوان پرداخت شود به طوری که 60 درصد آن را فوری پرداخت کنیم و ما بقی آن را نیز در یک فرجه محدود و مشخص پرداخت شود.

وی افزود: در مقابل نیز وزارت بهداشت باید یک نوعی کنترل هزینه در قالب نسخه نویسی‌ها داشته باشد و همچنین همسان سازی هایی در هزینه ها و پرداخت ها صورت بگیرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص دلایل نارسایی های سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: یکی از دلایل این نارسایی ها این است که تامین اجتماعی دو سوم حق بیمه  26 صنف را دریافت می کند درواقع  7 یا 10 درصد  حق بیمه را پرداخت می کنند و مابقی آن را در دولت های مختلف قرار بوده که دولت پرداخت کند اما دولت امکان پرداخت آن را ندارد.

سالاری ادامه داد: امسال نیز سازمان تامین اجتماعی باید 29 هزار میلیارد تومان بابت گروه های حمایتی وصول کند که وصول نمی شود و این 29 هزار میلیارد تومان باعث کسری در پرداخت ها به بیمارستان ها، درمانگاه ها و به طور کلی بخش درمان می شود که بر کیفیت خدمات اثر خواهد گذاشت.

وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی با دولت به دنبال سازوکارهایی مانند تهاتر و از طرق دیگر بتوان این کسری را وصول کرد. در قانون بودجه نیز طرق مختلفی پیش بینی شده که بعضی از آن ها قابل اجرا است و برخی نیز محدودیت هایی در اجرا دارند.

سالاری عنوان کرد: در حوزه درمان تعهد جدی داریم که کیفیت خدمات و  گستره جغرافیایی را افزایش دهیم که همه این برنامه‌ها مربوط به افزایش مراکز درمانی نیست بلکه راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده که بتوانیم عدالت بیشتری بین شهرستان‌های مختلف به لحاظ خدمات درمانی به وجود آوریم.

انتهای پیام/ق

 
آدرس کوتاه :