شناسه : 37081438
سخنگوی شورای شهر یزد:


سخنگوی شورای شهر یزد در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان یزد گفت: ارتباط بدنه اجرایی و تصمیم سازی در استان یزد با حوزه رسانه قوی نیست و یا حداقل در مسیر مناسب خودش قرار ندارد.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، نشست هم اندیشی سخنگوی شورای شهر یزد، عصر امروز  با حضور جمعی از اصحاب رسانه استان یزد در محل سالن جلسات شورای شهر یزد برگزار شد.

سخنگوی شورای شهر در ابتدای با تشکر از قبول دعوت اصحاب رسانه و حضور در  این نشست، اظهار داشت: قطعاً نتایج عرصه ارتباط با رسانه باعث یادگرفتن بیشتر ما خواهد شد و انتظار خود من این است که در پایان این جلسه نکات اصلی که می تواند در عرصه خدمات شهری به مردم، کمک کار شورای شهر باشد، ارائه شود.

حمیدرضا قمی، افزود: این مسائلی که مطرح کردم به هیچ عنوان تعارف نیست و حس می کنم ارتباط بدنه اجرایی و تصمیم سازی در استان یزد با حوزه رسانه قوی نیست و یا حداقل در مسیر مناسب خودش قرار ندارد.

وی ادامه داد: نکته ای که ذهن من را به عنوان یک موضوع مشغول کرده این است که علی رغم همه سلایق و اختلاف دیدگاه ها، ما باید نگاه یکسانی به برخی موضوعات دنیا داشته باشیم؛ یعنی ما نباید نسبت به مسائل و موضوعاتی که مشترک استان هست بگوییم دو نگاه متفاوت داریم چرا که اختلاف دیدگاه در امور اساسی شهر مانند آب، قابل قبول نیست.

رئیس کمیسیون شهرهوشمند، تصریح کرد: هدف ما از این جلسه به هیچ عنوان نشست خبری نیست بلکه می خواهیم نقطه نظرات و رهمنود شما را بشنویم و بدانیم که برای نقاط ضعف چه باید انجام بدهیم و برای تقویت نقاط قوت چه باید بکنیم.

نماینده روزنامه جمهوری اسلامی در این نشست با تشکر از برنامه ریزی این نشست، اظهار داشت: متاسفانه مردم دربسیاری از امورات مربوط به شهرداری مانند کمیسیون 100 و ... دچار مشکل هستند.

میرجلیلی، ادامه داد: اعضای شورای شهر نماینده مردم هستند و به همین دلیل بدون هیچ اغماضی باید مدافع حقوق مردم باشد نه اینکه در جلسات مانند کمیسیون 100 و ... به دنبال رای و نظر نماینده شهرداری باشد.

وی تصریح کرد: متاسفانه عدم شفافیت در برخی از مصوبات شورای شهر و در کنار عدم توجه به جزئیات یک مصوبه باعث می شود تا روند خدمت رسانی به مردم کُند و فضا برای سودجویان و رشوه بگیران فراهم شود.

مسئول دفتر خبرگزاری تسنیم در یزد، نیز در این نشست، گفت: دامنه فعالیت و حرکت شورای شهر و شهرداری بزرگ و وسیع است و پرداختن به آن در یک جلسه و چند نشست امکان پذیر نیست.

براتی افزود: ما این پیشنهاد را هم به سخنگوی قبلی شورای شهر هم دادیم که جلسات و نشست های اصحاب رسانه، حداقل ماهیانه برگزار شود اما متاسفانه توجهی نشد که اگر این نشست های به ماهیانه و منظم برگزار شود، قطعا آنچه که هدف شما از تعامل با رسانه هست، به دست می آید.

همچنین دیگر اعضای این نشست به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/م*
آدرس کوتاه :