شناسه : 30656215
در پی بی نتیجه ماندن اعتراضات؛


اما این بار در یک اقدام جالب شاهد گچ گیری درب چاه های فاضلاب توسط ساکنين اين شهرک ها هستيم، چاه هایی که یک دفعه با پلاستیک و لاستیک پوشانده شده بودند اما هيچ يک از مسئولين شهر نديدند.

به گزارش یزد رسا به نقل از اردکان گويا؛ چندی پیش گزارشی میدانی از بوی بد فاضلاب در سه شهرک اردکان بر روی اردکان گویا قرار گرفت و بعد از این گزارش مسئول اداره آب و فاضلاب اردکان در پاسخ به گزارش قرار گرفته بر روی این پایگاه گفت: این مشکل برای تمام شبکه های جمع آوری فاضلاب در ابتدای بهره برداری به ویژه زمانی که برخی مردم بدون اطلاع اقدام به وصل انشعاب می نمایند وجود دارد که با وصل  انشعابات و افزایش دبی فاضلاب در لوله ها تا حد زیادی این مشکل برطرف خواهد شد.

اما این مشکل نه تنها برطرف نشد بلکه شدت بو در این مناطق به حدی  رسید که مردم این مناطق برای جلو گیری از بوی متصاعد شده از فاضلاب مجبور شدند درب فاضلاب را با پلاستیک و لاستیک بپوشانند و مدیر آبفای اردکان در مصاحبه با یکی از خبرگزاری های کشوری گفت: بوی بد فاضلاب عادی است!

با شدت گرفتن بوی بد فاضلاب و عدم پیگیری مسئولین این بار خبرنگار صدا و سیمای اردکان این مشکل را رسانه ای کرد، مسئول اداره ابفا اردکان نیز در پاسخ گفت: یک دستگاه واتر جت خریداری شده که همشهریان می توانند در صورت استشمام بوی نامتبوع از مسیر انتقالی فاضلاب شهری بلافاصه با شماره ۱٢٢ تماس گرفته تا مأموران این اداره جهت شستشوی مسیرفاضلاب اقدام کنند.

اما هیچ چاره ای برای ایم مشکل پیدا نشد و باعث تجمع اعتراض آمیز مردم در پارک زیتون در یکی از سه شهرک گرفتار در بوی بد فاضلاب شد که این بار هم هیچ یک از مسئولین گوشه چشمی به این مشکل نشان نداند!

اما این بار در یک اقدام جالب شاهد گچ گیری درب چاه های فاضلاب توسط ساکنين اين شهرک ها هستيم، چاه هایی که یک دفعه با پلاستیک و لاستیک پوشانده شده بودند اما هيچ يک از مسئولين شهر نديدند.

لازم به ذکر است این وضعیت در سه شهرک فجر، 15 خرداد و قائم چندین ماه است که زندگی را به کام ساکنان آن تلخ کرده و آنچنان آزار دهنده است که رفت آمد در آن محلات به گونه ای محسوس پایین آمده است و حتی رهگزارن برای عبور موقت از مسیر دیگری استفاده می کنند!

امیدواریم که مسئولین در کنار جلسات متعدد و حضور در مراسمات مختلف و شهر های مختلف نگاهی نیز به این سه شهرک داشته باشند و در آنجا حضور پیدا کنند تا شاید برای دقایقی زندگی در بوی تعفن و فاضلاب را درک کنند و به فکر چاره باشند.

انتهای پیام/ر

 
آدرس کوتاه :