شناسه : 33641405


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهاباد از برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در شهرستان بهاباد خبرداد.

به گزارش یزدرسا؛ به نقل از بهاباد نیوز، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهاباد از برگزاری آزمون  سراسری حفظ  و  مفاهیم  قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در شهرستان بهاباد خبرداد و گفت : این آزمون در تاریخ ۱۰ اسفند ماه به صورت مشترک با اداره اوقاف و امور خیریه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهاباد برگزار گردید .

مهدی اسماعیلی زاده  با بیان اینکه این مسابقات در 150 موضوع برگزارشده است اظهار داشت : در این آزمون داوطلبان در رشته های حفظ سوره واقعه، حفظ ۱ جز، ۲ جز، ۳ جز،  ۵ جز، ۱۰ جز، ۱۵ جز، حفظ کل، حفظ ۱۵۰ موضوع و در رشته های مفاهیم قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه شرکت نمودند .

رئیس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  بهاباد  با اشاره به اینکه این آزمون با حضور بیش از 72 نفر از برادران و خواهران  برگزار شد افزود : اهدای گواهینامه و جوایز ارزنده در دستور کار برگزار کنندگان این آزمون است .

اسماعیلی با بیان اینکه این آزمون به دو صورت برگزار می شود گفت : در نوبت نخست آزمون کتبی در گروه حفظ قرآن کریم  ودر نوبت دوم نیز آزمون کتبی در گروه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و گروه معارف اهل بیت (ع)برگزارشد .

وی با اشاره به اینکه امروز جامعه‌ ما با قرآن مأنوس شده‌ است و باید قرآن را بیشتر از این بخوانیم، مفاهیم آن را بفهمیم، در آیات آن تدبر کنیم تا به حقایق نورانی آن دست یابیم گفت : نهادینه شدن آموزه های اسلام در کالبد فرهنگ قرآنی، انقلاب را در مسیر رشد و بالندگی قرار داد.

انتهای پیام /

 
آدرس کوتاه :