شناسه : 38685153
رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد:

از مسئولان استان می‌خواهیم تعطیلی مطلق برای اصناف اعمال نشود


علیرضا حسنی گفت: از استاندار درخواست کردیم با توجه به همکاری خوب اصناف، در صورت امکان محدودیت زمان فعالیت ادامه یابد و تعطیلی مطلق صنوف اعمال نشود.

علیرضا حسنی رئیس اتاق اصناف یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص راهکارهایی که اصناف در شرایط فعلی و با شدت گرفتن شیوع کرونا دارند، گفت: همانگونه که شیوع کرونا جان مردم و خانواده‌ها را تهدید می‌کند مشکلات اقتصادی و معیشتی و کوچک شدن سفره مردم نیز بر وضعیت خانواده‌ها و جامعه تاثیرگذار است و زمینه‌ساز آسیب‌های اقتصادی، اجتماعی و ... بر پیکره خانواده‌ها است.

وی ادامه داد: در هفته‌های اخیر محدودیت فعالیت برای اصناف درنظر گرفته شد و اصناف و بازاریان نیز بر آن پایبند بودند و با رعایت دستورالعمل‌ها و محدودیت زمانی تعیین شده از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا، فعالیت می‌کردند که هم دانشگاه علوم پزشکی و هم مسئولان استانی از جمله استاندار و فرماندار نیز از کسبه یزد به دلیل همراهی و همکاری در این امر تشکر کردند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان یزد عنوان کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیلی دو هفته‌ای را برای اکثر اصناف و بازاریان در نظر گرفته است اما با توجه به مشکلات اقتصادی که مردم با آن مواجه هستند اتاق اصناف طی رایزنی و با ارسال نامه‌ای به استاندار یزد درخواست داشته که با توجه به همکاری خوب اصناف، در صورت امکان محدودیت ساعت فعالیت برای اصناف در هفته‌های آتی نیز ادامه داشته باشد و تعطیلی مطلق برای آنها اعمال نشود تا هم کسبه بتوانند در آمدی داشته باشند و هم با رعایت دستورالعمل‌ها و اصول بهداشتی از شیوع کرونا جلوگیری شود.

حسنی ادامه داد: بازار در سال 98 با رکود مواجه بود و شیوع کرونا نیز به آن دامن زد و ضررهای سنگینی به اصناف وارد شد اما اصناف با وجود گلایه‌هایی که در خصوص عدم تحقق وعده‌های دولت در زمینه حمایت از اصناف و بازاریان در این شرایط شیوع کرونا دارند از همراهی خوب مسئولان استانی با اصناف تشکر می‌کنند و هم اکنون نیز درخواست داریم تا در صورت امکان به جای تعطیلی اصناف در هفته‌های پیش رو، محدودیت زمانی برای فعالیت اصناف اعمال شود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.