شناسه : 26153715
در سفر یک روزه به مهریز؛

استاندار یزد از مناطق هفت گانۀ توسعه‌ای مهریز بازدید کرد +تصاویر


استاندار یزد در سفر یک‌روزه خود به شهرستان مهریز از پروژه‌های عمرانی، صنعتی و مناطق امنیتی، زیست محیطی و تفریحی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش یزدرسا به نقل از دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، استاندار یزد در سفر به  مهریز به همراه مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، معاون روابط عمومي،‌ تشريفات و امور بين الملل دفتر استاندار و روابط عمومي استانداري یزد و فرماندار مهریز و جمعی از مسئولان شهرستان مهریز از مناطق هفتگانه توسعه ای مهریز بازدید نمود. 

بازدید از بخش‌های در حالِ تجهیز بیمارستان مهریز

استاندار یزد در ابتدای این سفر از بیمارستان حضرت فاطمه‌الزهرا (س) مهریز که ضریب اشغال تخت آن از 36 درصد به صد درصد رسیده است بازدید کرد.

در تجهیز این بیمارستان هشت هزار متر مربع زیربنا اضافه شده و با ارتقای کمّی و کیفی، افزایش تعداد پزشکان متخصص و نوسازی تجهیزات همراه بوده است.

در این بازدید میرمحمدی در مورد تجهیز بیمارستان مهریز به بخش اتاق عمل، آی‌سی یو، ان‌آی‌سی‌آ و سی‌سی‌یو  قول مساعد داد. 

بهره‌برداری از تقاطع ورودی مهریز در دهۀ فجر

استاندار یزد در بازدید از تقاطع غیرهمسطح ورودی شهر مهریز از نزدیک روند اجرای کار را مشاهده و اظهار امیدواری کرد با توجه به پیشرفت بالغ بر 90 درصد فرآیند کار، این تقاطع در ایام دهۀ فجر سال جاری به بهره‌برداری می رسد.

میرمحمدی دربارۀ موانع موجود سدّ راه تکمیل پروژه نیز با پیمانکار پروژه گفت‌وگو کرد.

تأمین زمین جدید برای توقف‌گاه خودروهای انتظامی

استاندار یزد از توقف‌گاه اتومبیل‌های نیروی انتظامی مهریز نیز بازدید کرد و شنوای کاستی‌های سخت‌افزاری این مکان با توجه به حجم بالای امنیتی محل شد.

در این بازدید همچنین با درخواست زمین 10هزار متری برای توقف‌گاه خودروهای نیروی انتظامی در محلی در نزدیکی پاسگاه شهید مدنی با امضای استاندار یزد موافقت شد.

بازدید از قلعه قدیمی روستای چاه مورتینی

 استاندار یزد هم چنین از قلعۀ قدیمی این شهرستان که هنوز زندگی در آن جریان دارد و نشان‌دهندۀ صورت‌های دفاعی گذشته است بازدید کرد.

در این حضور مردم محلی دربارۀ مشکلات زمین و آب روستا با استاندار یزد گفت‌وگو کردند و برای چگونگی روند پیگیری مسائل هم‌اندیشی شد.

بازدید از کشتارگاه صنعتی مهریز

استاندار یزد در پایان سفر خود به شهرستان مهریز از بزرگترین کشتارگاه صنعتی استان واقع در شهرستان مهریز که با بالغ بر 30 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تجهیز شده است و بخش‌های مختلف آن اعم از آغل‌های دام، آزمایشگاه، تونل انجماد، جداسازی، بسته‌بندی، محل اداری و نیز محل در نظر گرفته شده برای تولید و بسته‌بندی سوسیس و کالباس بازدید کرد.

میرمحمدی دربارۀ این کشترگاه گفت: کشتارگاه صنعتی مهریز از نظر روند کار، بهداشت و تجهیزات خوب عمل کرده و بسیار مجهّز است و اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک در این کشتارگاه بسته‌بندی‌های مختلف انواع گوشت‌ نیز انجام شود.

از دیگر برنامه‌های میرمحمدی در سفر به شهرستان مهریز دیدار با امام جمعۀ این شهرستان، حضور در شورای اداری مهریز، حضور در منطقۀ حفاظت‌شدۀ محیط زیست مهریز و بازدید از مجموعۀ تفریحی باغ آهو این شهرستان بود.

گفتنی است چندی قبل نیز در سفر معاون وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور به استان یزد، از روستاهای مهریز و وضعیت بحرانی آنها و از مجموعه تفریحی باغ آهو بازدید به عمل آمد.

انتهای پیام/ج
آدرس کوتاه :