شناسه : 24672587
6 هزار و ۵۰۰ راس اسب اصیل عرب؛


رئیس هیئت سوارکاری استان یزد با اشاره به ظرفیت استان در پرورش اسب عرب گفت: جوایزی به صورت هفتگی به ارزش 260 میلیون ریال، طی 4 هفته برگزاری مراسم به نفرات برتر اهدا می شود.

به گزارش یزد رسا، رئیس هیئت سوارکاری استان یزد در مصاحبه با خبرنگار نسیم صادق، از برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات اسب دوانی کورس پاییزه قهرمانی کشور در استان یزد خبر داد.

احمد زارع پور اشکذری رئیس هیئت اسب سواری استان یزد با اعلام این خبر افزود: این مسابقات باحضور 50 سوارکار برتر از استان های مختلف کشور که قابلیت دارا بودن اسب عرب را دارند، طی پنج هفته متوالی در روزهای جمعه از ساعت 14 در مجتمع اختصاصی سوارکاری یزد برگزار می شود.

وی گفت: هم اکنون در استان یزد حدود شش هزار و ۵۰۰ راس اسب اصیل عرب وجود دارد که این آمار در سطح کشور نمونه و یزد را قطب اصلی پرورش آن کرده است.

زارع پور کیفیت بالای برگزاری این مسابقات را در سطح کشور مثال زدنی توصیف کرد و اظهار داشت: در سال های گذشته هیچ گاه تعداد اسب های شرکت کننده از 75 راس تجاوز نکرده بود که پیش بینی می کنیم امسال استقبال تا 100 راس اسب افزایش پیدا کند.

رئیس هیئت سوارکاری استان یزد با بیان اینکه در این مسابقات هر استانی که قابلیت دارا بودن اسب عرب را دارا باشد می تواند در این مسابقات شرکت کند، تصریح کرد: جوایزی به صورت هفتگی به ارزش 260 میلیون ریالی در طی 4 هفته برگزاری مراسم به نفرات برتر اهدا می شود.

 
آدرس کوتاه :