شناسه : 36669210
رئیس بسیج جامعه پزشکی یزد خبر داد


رئیس بسیج جامعه پزشکی یزد گفت: تاکنون بیش از 36 درصد مشمولان در استان یزد به ایستگاه‌های موقت مراجعه و طرح مذکور در شهرستان‌های استان با پیشرفت بالای 77 درصد مواجهه بوده است.

جواد قادری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: به منظور غربالگری بیماران مبتلا به فشار خون بالا توسط تیم‌های بهداشتی و درمانی با همکاری بسیاری از دستگاه‌های اجرایی و حضور فعال اعضای بسیج جامعه پزشکی از 27 اردیبهشت آغاز و تا 15 تیر با برپایی ایستگاه‌های ثابت و سیار به کنترل فشار خون افراد بالای سی سال مبادرت می‌شود.

وی افزود: تاکنون بیش از 36 درصد مشمولان در استان یزد به ایستگاه‌های موقت مراجعه و طرح مذکور در شهرستان‌های استان با پیشرفت بالای 77 درصد مواجهه بوده است.

رئیس بسیج جامعه پزشکی استان یزد با آشاره به ایجاد بیش از 20 ایستگاه موقت توسط بسیج جامعه پزشکی استان از خدمات دو ایستگاه ثابت در حسینیه شهدای امیر چغماق و میدان شهدای در مرکز استان خبر داد.

قادری از همه مشمولان به خصوص بیماران کلیوی و افراد بالای سی سال دعوت کرد در فرصت باقیمانده با مراجعه به مراکز درمانی از وضعیت فشارخون خود آگاه شوند.

وی از تلاش بی‌وقفه همه فعالان در مراکز درمانی و مسئولین مچری طرح عظیم تشکر کرد.

گفتنی است استان یزد با جمعیت 563297 نفر مشمول طرح پیش‌بینی می‌شود  با اتمام طرح حداقل 30000 هزار نفر فشار خون بالا غربالگری شود و با درمان به موقع از آسیب‌های این بیماری خاموش جلوگیری نمایند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :