شناسه : 1679204
مسلمان تایلندی در بافق:


یک مسلمان تایلندی در جمع مردم بافق گفت: اگر کسی جایگاه رفیع اسلام را نشناسد اما از استکبارستیزی امام خمینی مطلع شود، نا خود آگاه به اسلام روی می آورد.

به گزارش خبرنگار یزد رسا از بافق، ایکارات جای یونگسای مشهور به حسین خان که از مسلمانان تایلندی است، در همایشی با نام "انقلابی که صادر شد" در جمع مردم بافق گفت: من از کشوری می آیم که ۸۹ درصد جمعیت ۷۰ میلیونی آن بت پرست هستند و دختران را به چشم یک کالا می نگرند.

وی افزود: شخصی به نام شیخ احمد قمی در ۴۰۰ سال پیش برای نخستین بار اسلام را به کشور تایلند آورد. پس از فوت این شخصیت، اسلام در آن زمان دیگر در تایلند، مالزی و اندونزی گسترش نیافت که اهمیت حضور روحانیون در هر زمان را می رساند.

عصو موسسه عاشقان ولایت در تایلند بیان کرد: ندای امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی که الهی بود، باعث صادر شدن این انقلاب به سراسر جهان شد. وجود شخصیت های مهم و برجسته اسلامی مانند ایشان، آیت الله خامنه ای و سید حسن نصرالله در قرن اخیر باعث شناخت دقیق اسلام در تمام جهان شده اند.

وی افزود: اگر کسی حتی جایگاه رفیع اسلام را نشناسد اما از استکبارستیزی امام خمینی مطلع شود، نا خود آگاه پیرو این تفکر خواهد شد و به اسلام روی می آورد. چیزی که بارها در کشور تایلند شاهد آن بوده ایم.

"حسین خان" شنیده شدن زیبایی های اسلام توسط کلام مسلمانان را تاثیر گذار عنوان کرد و بیان داشت: در دنیای امروزی مردم جهان تشنه معنویات واقعی شده اند و حتی افراد بی دین به حقانیت سخن مسلمانان که مملو از معنویات است، اعتراف می کنند.

این روحانی در پایان با بیان تهدیدهای پیش روی دین مبین اسلام، تصریح کرد: امروز خط مقدم به درب منازل ما آمده است و نباید سنگرها را خالی کرد.
گفتنی است این همایش به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر در جوار بارگاه ملکوتی امامزاده عبدالله(ع) بافق برگزار شد.

آدرس کوتاه :