شناسه : 36516557
امام‌جمعه یزد:


امام جمعه یزد با بیان اینکه انگلیسی‌ها از صدسال پیش با روی کار آوردن سیستم آموزشی در کشور ما به کم‌رنگ کردن دین در جوانان دامن زدند،گفت: استکبار به دنبال کم‌رنگ کردن دین در وجود نسل جوان کشور است

به گزارش یزدرسا؛ آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یزد اظهار کرد: دین و علم هر دو ضرورت در جامعه امروز هستند اما هیچ‌یک از آن‌ها به‌تنهایی کارآیی چندانی ندارند، علم به‌تنهایی هدایت به دنبال نخواهد داشت و گمراهی‌هایی که در دنیای امروز می‌بینیم به همین دلیل است.

وی ادامه داد: استکبار به دنبال کم‌رنگ کردن دین در وجود نسل جوان کشور است، انگلیسی‌ها از صدسال پیش با روی کار آوردن سیستم آموزشی در کشور ما به این کار دامن زدند ولی ما هم بعد از انقلاب کاری در این زمینه نکردیم.

ناصری یزدی به اهمیت تربیت دینی نسل جوان و گسترش فرهنگ معنوی در جامعه توسط فرهنگیان و مراکز آموزش عالی اشاره کرد و افزود: خانواده‌ها در کنار معلمان برای تربیت دینی و انقلابی نسل جدید همت کنند.

فضای مجازی از مهم‌ترین راه‌های نفوذ به باور جوانان ایرانی

 نماینده ولی‌فقیه تصریح کرد: فرزندانی که با قرآن آشنا شده و تربیت قرآنی داشته‌اند، هم برای پدر و مادر و خانواده و هم برای جامعه خود مفید بوده‌اند و برعکس، کودکانی که در تربیت آن‌ها به عنصر معنویت بی‌توجهی شده، حتی برای خانواده خود نیز دلسوز و مفید نبوده‌اند و این موضوع باید موردتوجه خانواده‌ها باشد و با مقایسه‌ای به این درک و باور برسند که تربیت دینی در آینده فردی و اجتماعی همه افراد آثار بسیار مثبتی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در یزد اذعان کرد: فضای مجازی یکی از مهم‌ترین راه‌های نفوذ بیگانگان به افکار و باور جوانان ایرانی بوده و عدم استفاده بی‌رویه از فضای مجازی به‌منظور افزایش بصیرت از ضرورت‌های اجرایی برای توسعه بیش‌ازپیش کشور است.

توکل به خدا و استقامت تنها راه به‌زانو درآوردن آمریکا

امام‌جمعه یزد توکل به خدا و استقامت را تنها راه به‌زانو درآوردن آمریکا عنوان کرد و افزود: تنها راه به‌زانو درآوردن آمریکا، توکل به خدا و استقامت است زیرا مذاکره و تأکید برای برداشتن تحریم‌ها، دشمن را جری‌تر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما در مسئله برجام، موضوع تحریم‌ها را پیچیده و مهم جلوه نداده بودیم و دشمن را در این زمینه بیدار نکرده بودیم و به کار خود ادامه می‌دادیم، آن‌ها این‌گونه ما را با افزایش تحریم‌ها تحت‌فشار قرار نمی‌دادند.

ناصری یزدی اذعان کرد: اعتماد به قول و قرار دشمن هیچ سودی به حال کشور و مردم ندارد و باید همه باقدرت و همبستگی در برابر زیاده‌خواهی‌های آن‌ها ایستادگی کنیم.

حالت انفعالی آفت رشد کشور

وی به نحوه‌ی رفتاری استکبار جهانی با کشورهای دیگر اشاره کرد و افزود: ما به‌هیچ‌عنوان نباید مرعوب دشمن شویم چون شیوه رفتاری استکبار جهانی به این شکل است که اگر کشوری در مقابل آن‌ها ایستادگی کرد عقب‌نشینی می‌کنند ولی اگر از آن‌ها ترسید، آن‌ها نیز باقدرت بیشتر برای آزار و اذیتشان قدم برمی‌دارند.

امام‌جمعه یزد با تأکید بر اینکه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب هیچ‌گاه در برابر دشمن حالت انفعالی نداشته‌اند گفت: در بخش‌های مختلف کشور پیشرفت‌های بسیاری داریم ولی متأسفانه حالت انفعالی سبب شده که ما در کشور رشد نداشته باشیم.

انتهای پیام/

 

 

 
آدرس کوتاه :