شناسه : 36574673
نماینده تفت و میبد:


نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به زوال اسرائیل تاکید کرد: اکنون علی رغم تحریم و تهدید آمریکا، می بینیم نتانیاهو ساکت است چرا که آنها بیش از پیش در ترس و وحشت هستند.

به گزارش یزدرسا؛ نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت: مساله قدس، مساله اول جهان اسلام است و اکنون تمام دنیا به این موضوع توجه دارد.

کمال دهقانی فیروزآبادی با اشاره به تاریخچه اشغالگری رژیم صهیونیستی افزود: بعد از جنگ جهانی دوم که یهودیان در اروپا دچار مشکلاتی شدند، انگلستان آن ها را در سرزمین های اسلامی جای داد، دلیل آن هم این بود که بخشی از این سرزمین ها توسط فرانسه و انگلیس تصرف شده بود. البته این حرکت انگلیس به قیمت آوارگی مردم فلسطین و مهاجرت آنها به اردن، مصر، سوریه و لبنان انجام شد. آنهایی هم که در سرزمین مادری خود ماندند همیشه مظلومانه زندگی کردند. چرا که صهیونیست ها نژاد پرستند و هیچ حق و حقوقی برای مردم فلسطین قائل نیستند و بارها مردم مظلوم را قتل عام و آواره کرده اند.

وی تاکید کرد: موضوع قدس بعد از انقلاب یک جان تازه گرفت و آن هم به دلیل ابتکار حضرت امام(ره) در معرفی جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس بود. با این نامگذاری مردم مسلمان سراسر جهان همه یک صدا اراده خودشان را اعلام می کنند و نمی گذارند این موضوع فراموش شود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی بیان داشت: در طول این سالها اجلاس های مختلفی برای سازش بین اسرائیل و فلسطین تشکیل شد ولی در تمام این تفاهم نامه ها که با فشار آمریکا منعقد شد،حقوق مردم فلسطین کمتر از قبل شد. لذا اثبات می شود که اراده ای در سطح جامعه بین الملل برای دفاع از حق مردم فلسطین وجود ندارد.

دهقانی تاکید کرد: روز قدس فرصت و مجالی است که بار دیگر یادآوری کنیم مساله قدس موضوع اول جهان اسلام است. انشاالله با این حضور مردم و فشار افکار عمومی بتوانیم حقوق از دست رفته مردم فلسطین را احیا کنیم چرا که قطعاً وجدان انسان های آزاده دنیا طرف ظالم را نمی گیرد.

وی ادامه داد: دیر یا زود اندیشکده ها، دانشگاه ها و افکار عمومی جهان متقاعد خواهند شد که باید جلوی ظلم، اشغالگری و خونریزی رژیم اشغالگر قدس را گرفت و باید مقامات اسرائیل به خاطر جنایات و کودک کشی ها تحت تعقیب قرار بگیرند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به زوال اسرائیل تاکید کرد: اکنون علی رغم تحریم و تهدید آمریکا، می بینیم نتانیاهو ساکت است چرا که آنها بیش از پیش در ترس و وحشت هستند.
 
آدرس کوتاه :