شناسه : 36770386


مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد با بیان اینکه آسیب های اجتماعی استان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است گفت: این استان به نسبت دیگر استان ها در حوزه آسیب های اجتماعی وضعیت بهتری دارد.

به گزارش یزدرسا، "‌فخرالسادات خامسی هامانه" در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد افزود: متاسفانه در سال های اخیر این آمار آسیب های اجتماعی رشد بالایی داشته و نیازمند تدوین و اجرای برنامه های مناسب جهت کاهش این آمار و کنترل این نرخ است.

وی خاطر نشان کرد: دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری به فعالیت های دستگاه های دولتی و همچنین سازمان های مردم نهاد نظارت دارد و یکی از اصلی ترین مباحثی که در این حوزه ها مطرح می شود، موضوع آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی، مناطق بحرانی و حاشیه نشین است.

وی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر نظارت و پیگیری بیشتر بر آسیب های اجتماعی اظهار داشت: سازمان امور اجتماعی کشور در سال ۹۲ به دستور مقام معظم رهبری تاسیس شد که هر ۶ ماه گزارشی مبنی بر اقدامات صورت گرفته جهت کاهش آسیب های اجتماعی کشور به ایشان ارائه می کند و این امر در استان یزد بر عهده دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد افزود: خوشبختانه استان یزد در برنامه ریزی پیشگیری از طلاق از استان های موفق شناخته می شود و تاکنون سعی شده است تا با جذب بودجه برای دستگاه ها و ادارات استان این آسیب ها بیش از پیش کاسته شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد وی با اشاره به نقش نظارتی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، نظارت بر دستگاه های دولتی و درخواست گزارش، طرح و برنامه های جدید جهت کاهش آسیب های اجتماعی را از برنامه های این دفتر نام برد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری رایگان طرح جامع آموزشی پیش از ازدواج با عنوان دانشنامه ازدواج، برگزاری طرح پویش اجتماعی زوج پایدار، ایجاد طرح هوش اخلاقی ویژه دانش آموزان، طرح پاتوق گفتگو های اجتماعی و هنری، ایجاد مرکز یادگیری و توسعه اجتماعی و اقتصادی در شهرستان بهاباد، توانمند سازی و حرفه آموزی کودکان کار و خیابانی، تقویت و توانمند سازی سازمان های مردم نهاد در جهت کمک رسانی در حوزه متکدیان خیابانی و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار از جمله اقدامات انجام شده توسط دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد بوده است.‌

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد نقش ادارات را در کاهش آسیب های اجتماعی غیر قابل انکار دانست و جذب بودجه برای سازمان بهزیستی استان، سازمان تبلیغات اسلامی، آموزش و پرورش، اداره کل زندان ها، دانشگاه یزد، سپاه پاسداران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره ورزش و جوانان و سازمان آموزش فنی و حرفه ای را از دیگر اقدامات انجام شده دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری دانست.

خامسی هامانه با توجه به نظارت مستقیم مقام معظم رهبری در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی ااز امام جمعه یزد خواست تا با دعوت از مدیران دستگاه ها و نهادهای دولتی، از آنها گزارش خواسته و فعالیت های انجام شده توسط آنها جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی را بررسی نماید.
 

منبع: ایرنا

انتهلی پیام/س*
آدرس کوتاه :