شناسه : 38720833

اشتغال در بخش صنایع تبدیلی و غذایی کشاورزی یزد ۳.۵ برابر شد


در هفت سال گذشته با ایجاد واحدهای جدید تعداد فرصت های شغلی با رشد ۳.۵ برابری از ۱۹۴۸ نفر به ۶۸۹۴ نفر افزایش یافته است.

به گزارش یزدرسا؛ مدیر صنایع تبدیلی و غذایی این سازمان با بیان اینکه تعداد واحدهای صنایع تبدیلی بهره‌برداری شده تا قبل از سال ۱۳۹۲ ،  ۱۴۷ مورد بود که هم اکنون این تعداد به ۳۹۸ واحد رسیده افزود:  با بهره‌برداری از طرح‌های صنایع تبدیلی کشاورزی زمینه جذب ماده خام کشاورزی از ۴۲۶  هزار تن به ۱.۸-میلیون تن افزایش یافته است .

علیرضا طاقه باف  رشد چشمگیر سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال جدید ، افزایش ظرفیت تولید با برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی سرمایه‌گذاری در بخش صنایع کشاورزی و پرداخت وام توسط دولت تدبیر و امید را از جمله عوامل این موفقیت ها دانست .

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی یزد در ادامه با بیان اینکه سیاست این سازمان جلوگیری از خروج شیر خام از استان است یادآور   شد : هم اکنون ۲۸ واحد تولید انواع محصول و مشتقات لبنی با ظرفیت ۲۱۲ هزار و ۶۵۸ تن در استان فعال است و زمینه اشتغال حدود هزار نفر را به‌طور مستقیم فراهم کرده است.

طاقه باف در ادامه از احداث یک واحد فراوری مواد لبنی در ابرکوه به عنوان بزرگترین واحد فراوری استان  با ۴۴۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری خبر داد که  توسط بخش خصوصی در دست ‌ساخت است و تا پایان امسال با ظرفیت ۲۲۰تن  شیر در روز به بهره برداری می رسد .

وی افزود : در این واحد پس از بهره‌برداری روزانه ۲۲۰ تن شیر به انواع مواد لبنی به‌ویژه شیر خشک ، پودر آب‌پنیر ، پنیر یو اف فراوری و زمینه اشتغال ۲۰۰ نفر را  به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می نماید.
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.