شناسه : 36213959
رییس اتحادیه صنف مصالح فروشان یزد:


رییس اتحادیه مصالح فروشان یزد گفت: قیمت مصالح ساختمانی نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش قیمت داشته است.

رییس اتحادیه صنف مصالح فروشان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در رابطه با وضعیت بازار این صنف، گفت: کمبود نقدینگی در بین مردم باعث شده تا ساخت و ساز کم شود و حتی در مواردی به صفر برسد؛ اگر روزی مصالح فروشی در یزد روزانه 300 کیسه سیمان میفروخته است امروز 50 کیسه هم نمی فروشد.

ایوبی، از تعطیلی 80 واحد صنفی مصالح ساختمانی استان یزد طی یکسال گذشته خبر داد و گفت: وضعیت تاسف بار بازار باعث شده تا 80 واحد صنفی مصالح ساختمانی در استان یزد تعطیل شود و مابقی که فعالیت دارند به سختی مغازه خود را سرپا نگه دارند.

وی اذعان داشت: رکود بازار باعث شده تا بسیاری از مصالح فروشان، اجناس را از تولیدکنندگان به صورت چکی خریدار و گاهاً با همان قیمت خرید به صورت نقدی به فروش برسانند تا بتوانند پول نقد بدست آورده و امورات زندگی را بگذرانند.

وی با بیان اینکه قیمت مصالح ساختمانی نسبت به سال گذشته 80 درصد افزایش قیمت داشته است، اذعان داشت: متاسفانه نواسانات قیمت ارز بر بازار مصالح ساختمانی تاثیر گذاشته است و اکثر افزایش قیمت ها در اجناس مختلف به همین منظور است.

رییس اتحادیه مصالح فروشان یزد در پاسخ به این سئوال که اکثر مصالح ساختمانی تولید داخل است و گران شدن 80 درصدی چه ارتباطی با دلار دارد؟ اذعان داشت: صحبت ما هم دقیقاً همین است ما به کوره داران می گوییم چرا هر روز قیمت را بالا می برید؟ چه چیز شما به دلار ربط دارد؟.

وی ادامه داد: کوره داران در پاسخ می گویند وقتی هزینه تعمیر تنها یک لدر کوره من از 5 میلیون تومان به 60 میلیون تومان رسیده است چطور می توانم با همان قیمت، آجر یا آهک را بفروشم.

 

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :