شناسه : 36455801
جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد خبر داد


جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از اعزام بیش از 800 نیروی جهادگر و 90 نیروی رسمی سپاه استان یزد به مناطق سیل‌زده خبر داد.

سرهنگ رضا پورشمسی در مصاحبه با یزدرسا؛ بابیان اینک سپاه و بسیج استان یزد درزمینهٔ کمک به سیل‌زدگان از دومین روز فروردین وارد عمل شده است گفت: اولین کمک‌ها شامل ارسال دو دستگاه کامیون اقلام خوراکی نظیر آب‌معدنی، روغن، برنج، البسه و تجهیزاتی نظیر بیل، کلنگ، چکمه به استان گلستان، یک دستگاه کامیون به خراسان شمالی و تاکنون 6 دستگاه کامیون نیز به استان لرستان و شهرستان پل‌دختر ارسال‌شده است.

جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به مأموریت سپاه استان به‌عنوان معین شهرستان هویزه و شهر رُفَیِّع و 70 روستای این شهرستان اظهار داشت: این شهرستان بیش از 45 هزارنفر جمعیت داردکه پس از ابلاغ مأموریت در این شهرستان مشغول به فعالیت شد و طی این مدت 30 کامیون بار متشکل از مواد غذایی نظیر کنسروی جات، گوشت قرمز، برنج، قند، روغن، چایی، پتو و پوشاک، همچنین یکسری تجهیزات نظیر بیل، کلنگ، لودر، کانکس، سرویس بهداشتی نیز برای فعالیت‌های عمرانی به این شهرستان ارسال‌شده است.

پورشمسی با اشاره به برپایی سه موکب در شهرستان هویزه به‌منظور طبخ و توزیع غذا بین سیل‌زدگان گفت: روزانه برای 1800 نفر صبحانه، ناهار و شام طبخ و توزیع شد که البته هنوز یکی از موکب‌ها دایر است.

وی بابیان اینکه جلسات متعددی برای هماهنگی و کاهش آسیب‌های سیل با فرماندار، بخشدار و مسئولان ستاد بحران و اسکان آن شهرستان انجام‌شده و ماحصل آن کاهش خسارات با کنترل سیلاب، سیل بندها و هدایت سیل بوده است

جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ارسال تجهیزات مهندسی و مکانیکی نظیر 10 دستگاه نفربر،6 دستگاه کمپرسی،1 دستگاه لودر و یک دستگاه بیل مکانیکی را از دیگر اقدامات سپاه الغدیر استان برشمرد و گفت: این تجهیزان بیش از 20 روز است که به‌صورت شبانه‌روزی درحال خدمت‌رسانی در مناطق آسیب‌دیده هستند

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به خدمت‌رسانی 25 تیم آموزشی درمانی و تخصصی سلامت اشاره کرد و گفت: این خدمات شامل ویزیت عمومی و تخصصی، بهداشتی، مشاوره سلامت و بهداشت، مشاوره درزمینهٔ های روانشناسی بوده که به هم‌وطنان ساکن در اردوگاه‌های شهرستان هویزه و اطراف آن صورت گرفته است.

پورشمسی همچنین از اعزام بیش از 800 نیروی جهادگر و 90 نیروی رسمی سپاه استان یزد به مناطق سیل‌زده خبر داد و اظهار داشت: حاصل حضور این جهادگران کاهش آسیب‌ها به مناطق سیل‌زده بوده و به‌نحوی‌که تنها در 6 روستا تخریب جدی وجود داشته و در بقیه مناطق شاهد کمترین خسارات بودیم.

وی ادامه داد: به دلیل مشکلاتی که نظیر قطع آب و برق و ...وجود داشت از روز 18 فروردین نانوایی سیار را در آنجا دایر کردیم که روزانه 6 هزار عدد نان پخت و توزیع می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان در خصوص آخرین وضعیت سیل‌زدگان ابراز داشت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته و برطرف کردن مشکلات برق و آب و آب‌گرفتگی معابر تمامی افرادی که در اردوگاه‌ها سکونت داشتند به خانه‌های خود بازگشته ضمن اینکه با کمک‌های مردمی بسته‌های معیشتی شامل آرد، برنج، روغن و مواد بهداشتی برای این خانوارها تهیه‌شده و با همکاری بسیج هویزه بین آن‌ها توزیع‌شده است.

پورشمسی در پایان بابیان اینکه خدمت‌رسانی سپاه الغدیر در شهرستان هویزه به‌اندازه‌ای مورد رضایت مردم این شهرستان بوده که با استقبال و درخواست مردم شهرستان‌های پل‌دختر و معمولان نیز مواجه شدیم ابراز داشت: به فضل الهی در این مناطق هم‌جهت خدمت‌رسانی حضور خواهیم یافت.

بنا بر گفته جانشین فرمانده سپاه الغدیر استان مبلغ 2 میلیارد ریال نیز وجه نقدی توسط مردم و خیرین برای بازسازی مناطق آسیب‌دیده جمع‌آوری‌شده است.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :