شناسه : 1575358
همزمان با اولين روز از دهه فجر صورت گرفت


همزمان با اولين روز از ايام الله دهه فجر سرپرست اداره اوقاف خاتم، سرپرست اداره تبليغات اسلامي و هيئت امناء مساجد شهرستان خاتم با امام جمعه شهر هرات ديدار كردند.

به گزارش خبرنگار يزد رسا ازخاتم، امام جمعه هرات در این دیدار ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و خیر مقدم به حاضرین با بیان اینکه هیئت امناء مساجد برای رضای خدا کار می کنند گفت: هیئت امنای مسجد نه پستی دارد ، نه حقوقی دارد بلکه برای رضای خداوند به صحنه می آیند و به مسجد رسیدگی می کنند.

"حجت الاسلام رضایی" اظهار داشت: اگر ما همگی برای رضای خدا کار کنیم که کار هم کردیم و انشاالله ادامه هم بدهیم خداوند راه راست را برایمان نشان می دهد.

امام جمعه هرات اذعان داشت: در حال حاضر خیلی از سیاستمداران دنیا به این باور رسیده اند که آنچه باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد همین مساجد ، تریبون های نماز جمعه و نمازهای جماعت است.

رضایی افزود: هیئت امناء مساجد باید مثل پدر مردم باشند و باید جوری باشند که مردم به مسجد ، نماز جمعه و جماعت علاقمند شوند.

خطیب جمعه هرات همچنین اظهار داشت: اگر نظافت مساجد رعایت شود ، امام جماعت مرتب باشد قطعا مردم در نماز جماعت ها شرکت می کنند ولی اگر نظافت مساجد رعایت نشود و امام جماعت هم مرتب نباشد یک روز بیاید و چند روز حضور نداشته باشد مردم دیگر به مساجد نمی آیند.

وی همچنین اشاره ای به مساجد اهل سنت کرد و خاطر نشان کرد: مساجد اهل سنت خیلی منظم است چون مساجد آنها زیر نظر دولت است و هیچ موقع در نماز جماعت تعطیلی ندارند.

حجت الاسلام رضایی اظهار امیدواری کرد: اگر مساجد نیاز به سیستم صوت ، وسایل سرمایشی و گرمایشی و … داشته باشند کمیته امداد امام خمینی (ره) ۲۵ درصد از هزینه ها را پرداخت می نماید.

در پایان نیز هیئت امناء نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند و مقرر شد مقبره سید عباس هرات نیز کارهای جابه جایی آن انجام شود و یک زیارتگاه برای مقبره سید عباس ساخته شود.

 
آدرس کوتاه :