شناسه : 38241500
دبیر ستاد مقابله با کرونا در یزد اعلام کرد

اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در یزد/ برگزاری آزمون کارشناسی ارشد با استانداردهای خاص


دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد با اشاره به وضعیت قرمز استان یزد از نظر شیوع کرونا از افزایش اعمال محدودیت‌ها خبر داد.

به گزارش یزدرسا، احمد ترحمی دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد گفت: با توجه به اعلام وزارت بهداشت متأسفانه استان یزد نیز از نظر میزان شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

وی افزود: طبعا وضعیت قرمز علاوه بر اعمال محدودیت‌های ویژه رعایت هرچه بیشتر مردم را می‌طلبد و انتظار داریم این همراهی و همدلی وجود داشته باشد.

ترحمی اظهار داشت: محدودیت‌هایی که ما بر اساس دستورالعمل‌ها در مناطق قرمز داریم شامل ممنوعیت هرگونه تجمع، اعم از ممنوعیت تمرین و انجام مسابقات ورزشی، تعطیلی سالن‌ها و مراسم عروسی، تعطیلی مهدکودک‌ها، استخرهای سرپوشیده، سالن‌های سینما و تئاتر و مراکز مشابه و همچنین تعطیلی موزه‌ها و باشگا‌های ورزشی سالنی و شهربازی‌ها است.

وی تأکید کرد: البته در کنار همه این محدودیت‌هایی که می‌تواند بخشی از پیشگیری از موجب شود آن چیزی که مهم‌تر از این همه این‌ها است، کاهش تماس و قطع زنجیزه  انتقال است که به نظر همه متخصصین مهم‌ترین راهبردی است که می‌تواند در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا مؤثر باشد.

معاون سیاسی-امنیتی استاندار یزد مسافرت را یکی از عوامل اصلی رشد شیوع کرونا دانست و تصریح کرد: آمار تردد وسایل نقلیه در جاده‌های بین‌استانی و بین‌شهری در چهار ماهه نخست امسال نشان می‌دهد که رابطه جدی بین افزایش سفرهای مردم با افزایش شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان جدید وجود دارد.

ترحمی با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد، عنوان کرد: آزمون کارشناسی با شدیدترین دستورالعمل‌های ایمنی و استانداردهای خاص و توجه ویژه برگزار می‌شود و من به داوطلبین و خانواده‌هایشان اطمینان خاطر می‌دهم که چیزی که در آزمون اتفاق خواهد افتاد قطعا با رعایت حداکثر دستورالعمل‌های بهداشتی خواهد بود.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :