شناسه : 38986473

آغاز اجرای طرح تحویل حجمی آب در شهرستان تفت و مهریز


رئیس اداره منابع آب تفت و مهریز اظهار کرد: نصب کنتورهای هوشمند و اجرای طرح خاموشی زمستانه چاه های کشاورزی در استان اقدامی مهم در جهت حفظ و نگهداری سفره های آب زیرزمینی به شمار می رود.

به گزارش یزدرسا؛ «حسین ابراهیمی» با بیان این که در ادامه روند نصب کنتورهای هوشمند، طرح تحویل حجمی آب برای کلیه دشت های حوزه شهرستان تفت و مهریز در سال 99 اجرایی می شود، افزود: با اجرای این طرح ضمن تحویل حجم مصرفی  بصورت پلکانی و رسیدن به حجم آخرین پروانه بهره برداری  در مدت پنج سال آینده به  نماینده چاههای کشاورزی , مدیریت بخش مصرف آب اراضی کشاورزی بر عهده کشاورزان خواهد بود.

وی با اشاره به این که 6 دشت در حوزه شهرستان تفت و مهریز برای اجرای این طرح انتخاب شدند، گفت: 70 درصد چاه های کشاورزی این شهرستان ها از طرح تحویل حجمی برخوردار می شوند.

وی خاطرنشان کرد: برای  مدیریت  چاه های فاقد کنتور هوشمند شهرستانهای تفت و مهریز با هماهنگی جهاد کشاورزی شهرستانها  در سال جاری خاموشی 75 روزه اعمال خواهد شد و به استناد ماده 12 قانون توزیع عادلانه تمام چاههای کشاورزی شهرستانهای تفت و مهریز  تا پایان سال 99 به کنتور هوشمند آب و برق مجهز گردند.

وی گفت: بدیهی است کلیه خدمات به چاههای کشاورزی شهرستان منوط به نصب کنتور هوشمند مورد تایید وزارت نیر و خواهد بود.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.