شناسه : 39099887

آغاز طرح بسیج سلامت نوروزی در مهریز


سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز، از شروع طرح بسیج سلامت نوروزی به زودی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش یزدرسا؛ پورمازار گفت: اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی یکی از مهمترین فعالیت‌های واحد بهداشت به منظور آسایش و رفاه حال شهروندان است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع نظارت در حوزه سلامت جامعه، افزود: هر ساله با نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروزی، نظارت بر فعالیت مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش موادغذایی، اماکن اقامتی تفریحی، سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر و در کنار جاده‌ها با شدت و دقت بیشتری انجام می‌شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز گفت: در این طرح، که از نیمه اسفندماه آغاز و تا پانزدهم فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت، واحد‌های بهداشت محیط سراسر کشور با کلیه امکانات نظارت بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط تشدید و در حالت آماده‌باش کامل قرار می‌گیرند.

پورمازار هدف از برگزاری این طرح را نظارت کامل بر مسائل بهداشتی و مراکز حساسی، چون رستوران‌ها، هتل‌ها، لبنیات‌فروشی‌ها، کبابی، اغذیه‌فروشی و واحد‌های عمومی و اسکان میهمانان نوروزی دانست و افزود: در شهرستان مهریز این بازدید‌ها به صورت شبانه روزی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: همه مراکز تهیه و توزیع موادغذایی حساس در طول این مدت سی روز، حداقل یک‌بار و اماکن و مراکز واقع در مسیر جاده‌های نوروزی نیز سه بار مورد بازدید قرار می‌گیرند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز گفت: مراکز حساسی مانند قنادی‌ها، هتل‌ها، رستوران‌ها، آرایشگاه‌ها و مراکز گردشگری در صدر و اولویت بازدید و نظارت هستند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.