شناسه : 36728398
مسئول بسیج اصناف يزد:


مسئول بسیج اصناف و بازاریان یزد از آغاز طرح جهاد همبستگي ملي هر كاسب 50 هزار تومان براي تعمير و بازسازي منازل مسكوني مناطق سيل زده كشور در يزد خبر داد.

علي اصغر سلماني در گفتگو با خبرنگار يزدرسا، گفت: در مرحله اول بازاريان يزدي بالغ بر  هشت ميليارد ريال به صورت نقدي و غيرنقدي به هموطنان سیل زده کشور کمک کرده اند.

وي با اشاره به اغاز مرحله دوم كمك اصناف به مناطق سيل زده كشور عنوان كرد: طرح جهاد همبستگي ملي هر كاسب 50 هزار تومان در جهت تعمير و بازسازي منازل مسكوني در مناطق سيل زده كشور در قالب مرحله دوم كمك هاي اصناف به سيلزدگان آغاز شده است.

مسئول بسيج اصناف يزد ادامه داد: بسيج اصناف به طور ويژه براي جمع آوري كمك هاي مالي و غيرمالي جهت بازسازي مناطق سيل زده ماموريت يافته است و در اين راستا هماهنگي هاي لازم با اتحاديه‌ها و اصناف مختلف انجام شده و خوشبختانه شاهد استقبال و مشاركت خوب بازاريان يزدي از اين طرح بوده ايم.

سلماني عنوان كرد: با توجه به مشاركت خوب خيرين و بازاريان يزدي در چنين طرح هايي، برآورد مي كنيم در استان يزد مبلغي نزديك به 2 ميليارد و 400 ميليون تومان از سوي بازاريان يزد جهت بازسازي مناطق سيلزده جمع آوري شود.

وي از اعزام گروه هاي جهادي بازاريان يزد به مناطق سيل زده خبر داد و گفت: چند گروه جهادي در قالب مشاغل ساختماي مانند استادكار ساختماني، بنا و .... براي تعمير و بازسازي منازل آسيب ديده به مناطق سيل زده اعزام خواهند شد همچنين چند تن از خيرين بازاري نيز با اين گروه ها همراهي جهادي خواهند كرد تا از نزديك شاهد وضعيت موجود مناطق سيل زده باشند و اهميت و ضرورت كار را دريابند.

سلماني با اشاره به اقدامات گسترده خيرين بازاري يزدي در محروميت زدايي تصريح كرد: از ساليان دراز بازاريان يزدي مشاركت بسيار خوبي در امور خيريه و كمك به افراد بي بضاعت داشته‌اند كه يك نمونه آن موسسه خيريه 14 معصوم بسيج اصناف است كه در حوزه هاي مختلفي مانند تامين هزينه هاي درمان، جهيزيه، سبد كالا، پوشاك و لوازم التحريه افراد بي بضاعت حضور فعالي دارد.

انتهاي پيام/ق

 
آدرس کوتاه :