شناسه : 39100158
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی یزد خبر داد

آغاز عملیات اجرایی برای بیش از ۱۲۰۰ واحد مسکن ملی در استان یزد


احسان خواجه رضایی گفت: برای یک هزار و ۲۶۸ واحد مسکن ملی در استان تجهیز کارگاه و عملیات اجرایی آغاز شده است.

احسان خواجه رضایی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ در خصوص آخرین وضعیت طرح اقدام ملی مسکن در یزد گفت: با سه مرحله ثبت نام انجام شده برای طرح مسکن ملی و همچنین به احتساب آمار فرهنگیان متقاضی، ۲۲ هزار و ۲۶۵ نفر در استان یزد ثبت نام کردند که ۱۰ هزار و ۲۳۵ نفر واجد شرایط اولیه شناخته شدند.

وی ادامه داد: از مجموع ثبت نام شدگان ۱۰ هزار و ۱۷۷ نفر برای این طرح در استان به تایید نهایی رسیدند که برای ۷ هزار و ۷۶۲ نفر افتتاح حساب انجام شده و از این تعداد ۶ هزار و ۵۵۲ نفر اقدام به واریز وجه کرده‌اند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی یزد با اشاره به وضعیت انتخاب پروژه توسط متقاضیان این طرح عنوان کرد: در سطح استان یزد تا به امروز  ۲هزار و ۵۴۰ نفر از متقاضیان به پروژه‌ها متصل شدند و بقیه متقاضیان نیز به محض تامین زمین و طراحی به پروژه‌ها متصل خواهند شد.

خواجه رضایی با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی استان برای تمام متقاضیانی که افتتاح حساب صورت پذیرفته، موظف به تامین زمین است، گفت: ان شاءالله در شهر یزد تا ۲۰ اسفند ماه، اطلاع رسانی برای حدود دو هزار واحد به منظور انتخاب پروژه به متقاضیان انجام خواهد شد و مجموع کسانی که به پروژه‌ها متصل می‌شوند به بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر خواهد رسید.

وی در خصوص تسهیلات اختصاصی به طرح مسکن ملی افزود: مبلغ این وام ۱۰۰ میلیون تومان است و در طول دوران ساخت پروژه، با توجه به پیشرفت فیزیکی توسط بانک به پروژه تزریق و مابه التفاوت قیمت نهایی ساخت پروژه، در طول ساخت توسط متقاضیان بایستی پرداخت گردد.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی یزد با اشاره به وضعیت عملیات اجرایی مسکن ملی در استان یزد گفت: برای یک هزار و ۲۶۸ واحد مسکن ملی در استان تجهیز کارگاه و عملیات اجرایی آغاز شده و ۴۰ واحد نیز به عنوان اولین پروژه طرح اقدام ملی مسکن کشور آماده افتتاح می‌باشد.

خواجه‌رضایی در خصوص تامین زمین برای مابقی متقاضیان افزود: بلوار مدرس و آزادشهر، دو منطقه ای است که همکاران ما در معاونت املاک و حقوقی در حال تامین زمین برای متقاضیان مسکن ملی هستند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.