شناسه : 37772087
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد خبر داد


مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد از آغاز طرح جهادی اهدای خون در قالب پویش نقش آفرینی بانوان در مشارکت اجتماعی خبر داد.

به گزارش یزدرسا؛ سعید ذاکری افزایش شاخص اهدای خون بانوان و توجه به نقش آنان در بهبود وضعیت مشارکت اجتماعی و تامین ذخیره خون موردنیاز بیماران با توجه به کاهش سطح ذخیره خون همزمان با شیوع ویروس کرونا را از اهداف اصلی این پویش خواند و گفت:هرکجا که بانوان پا در میدان می‌گذارند، آن عرصه درخشش و برجستگی بیشتری می‌یابد.بانوان بهترین مروجین فرهنگ اهدای خون در خانواده و جامعه هستند و خانه‌ای که از نعمت حضور یک مادر یا دختر اهداکننده خون بهره‌مند باشد همانند یک پایگاه ترویج فرهنگ اهدای خون است.

وی از بانوان استان دارالعباده دعوت کرد همچون سایر عرصه‌ها در زمینه اهدای خون نیز مشارکت کنند و اهدای خون را در تقویم زندگی خود قرار دهند.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد تاکید کرد: هر خانواده‌ای که در کانون گرم خود از حضور یک زن اهداکننده خون بهره‌مند باشد را می‌توان یک پایگاه ترویجی برای افزایش اهدای خون و اشاعه‌ی فرهنگ نوع دوستی در هر نقطه از کشور تلقی کرد.

ذاکری  افزود: اکنون میزان اهدای خون بانوان در استان یزد تقریبا 3 درصد میباشد و چه خوب است که بانوان استان با توجه به شرایط فعلی ، از تاریخ 18 فروردین ماه 99  که مزین به روز سلامتی است آغازگر پویش خودجوش نقش آفرینی بانوان در مشارکت اجتماعی اهدای خون باشند.

وی ادامه داد: وقتی مادر یک خانواده یا بانویی جوان خون خود را اهدا می‌کند فرهنگ خانواده را در مورد اهدای خون افزایش داده و نگرش جامعه را نسبت به باور‌های غلط موجود تغییر می‌دهد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد در پایان ضمن دعوت از همکاری سایر دستگاه های اجرایی استان جهت تحقق این پویش؛ از عموم بانوان استان دعوت به عمل آورد تا با ثبت نام وارسال  نام ونام خانوادگی خود به سامانه پیامکی این سازمان با شماره  6600035050  در راستای هماهنگی وبرنامه ریزی بهتر یاری گر این پویش باشند و گامی مهم در افزایش مشارکت خانواده ها در این عمل خداپسندانه داشته باشند.
لازم به ذکر است این پویش در مرحله اول از تاریخ 18فروردین ماه 99 به مدت یک هفته آغاز به کار خواهد کرد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :