شناسه : 36053985
معاون عمرانی استانداری يزد خبر داد


معاون هماهنگي امور عمرانی استانداری يزد از افتتاح 722 پروژه با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 379 میلیارد تومان و اشتغالزایی برای سه هزار و 945 نفر در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش یزدرسا، محسن صادقیان بعدازظهر امروزدر نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد از افتتاح 722 پروژه در دهه فجر خبر داد و اظهار داشت:این پروژه ها شامل 484 پروژه دولتی با اعتباری بالغ بر چهار هزار و 618 میلیارد ریال و همچنین 238 پروژه  با تسهیلات بانکی و سرمایه بخش خصوصی با هزینه کرد 19 هزار و 175 میلیارد ریال است.

وی با بیان این که 65 درصد از این پروژه ها در سطح روستاهای استان انجام شده است ادامه داد: 261 پروژه در شهرهای استان و 467 پروژه در سطح روستاهای استان به بهره برداری می رسد که این آمار نشان می دهد دولت به پروژه های روستایی توجه ویژه ای داشته است.

صادقیان تصریح کرد: در حوزه عمرانی و زیرساختی 370 پروژه به بهره برداری می رسد که از نظر تعداد بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است اما بخش صنعت با 55 پروژه و اعتباری بالغ بر 18 زار و 942 میلیارد  ریال بیشترین میزان هزینه کرد را داشته است.

وی اعلام کرد: افتتاح این پروژه ها در سراسر استان سه هزار و 945 فرصت شغلی ایجاد می کند که به طور مستند تمام جزِییات آن وجود دارد و با توجه به اهمیت بعضی از این پروژه ها و میزان اشتغالزایی که دارند ممکن است برخی از وزراء و یا معاونین رئیس جمهور برای افتتاح آنها به یزد سفر کنند.

صادقیان در خصوص سهم هر کدام از شهرستان های استان از این تعداد پروژه گفت: شهرستان های ابرکوه، اردکان، اشکذر ، بافق ، بهاباد و تفت به ترتیب دارای 15، 84، 34، 65، 43 و 123 پروژه هستند و در شهرستان های خاتم، مهریز، میبد و یزد نیز به ترتیب 229، 37، 54 و 48 پروژه به بهره برداری می رسد.

وی خاطرنشان کرد: به دستور استاندار جهت کاهش هزینه های تشریفات و هزینه هایی که بعضاً برای افتتاح پروژها وجود دارد؛ سفر مسئولین استان به شهرستان ها صرفا برای چند پروژه که عمدتا مربوط به بخش خصوصی است محدود می شود و مابقی پروژه ها نیز طی یک جلسه در شهرستان مورد نظر افتتاح خواهند شد.

معاون هماهنگي امور عمرانی استانداری يزد در خصوص مهمترین پروژه هایی که در دهه فجر افتتاح می شود اظهار داشت: یکی از این پروژه ها، بزرگراه یزدباف است که در این ایام به اتمام خواهد رسید و شروع عملیات پروژه بزرگراه یزد طبس و پروژه جاده اردکان چوپانان نیز از دیگر پروژه های مهم استان است که از جمله پروژه های زیرساختی راه استان محسوب می شوند.

صادقیان با اشاره به پروژه های مختلفی که به بهره برداری می رسد گفت: با توجه به این که یک از محورهای استان بخش گردشگری است در این حوزه 132پروژه در خصوص مراکز اقامتی، بومگردی، هتل، میراث فرهنگی و ... وجود دارد که مجوز های لازم آن صادر شده است و به بهره برداری خواهند رسید.

وی با بیان اشاره به دستاورده های انقلاب در روستاهای کشور اظهار داشت: خدماتی که در روستاها پس از انقلاب ارائه شده قابل مقایسه با قبل از آن نیست و در استان یزد نیز عمده روستاها از خدمات زیربنایی و زیرساخت های لازم چون برق، آب، گاز، تلفن و... بهره مند هستند.

این مقام مسئول با بیان این که از هزار و 188 روستای استان یزد 461 روستا بالای 20 خانوار هستند؛ خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب فقط 289 کیلومتر راه خاکی روستایی در استان ایجاد شده بود که اکنون 2 هزار و 288 کیلومتر راه روستایی آسفالته وجود دارد و تمام روستاهای بالای 20 نفر خانوار استان از نعمت راه آسفالت برخوردارند همچنین 95 درصد از روستاهای استان از نعمت آب شرب سالم برخوردارند و  به 85 درصد از روستاهای استان گازرسانی شده است.

صادقیان اعلام کرد: فقط در دو سال گذشته 117 میلیارد تومان تسهیلات از صندوق توسعه ملی جهت ایجاد اشتغال پایدار روستایی در استان توزیع شده و 65 میلیارد تومان نیز تسهیلات توسعه روستایی با محوریت ایجاد شغل به متقاضیان پرداخت شده است.

انتهای پیام/

 
آدرس کوتاه :