شناسه : 18140037
معاون وزیر بهداشت:

افتتاح بیمارستان 280 تخت خوابی یزد، در بهار 95/ 600 تخت به مراکز درمانی استان افزوده می‌شود


معاون وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت عملکرد دانشگاه علوم پزشکی یزد در طرح تحول سلامت گفت: ۶۰۰ تخت بستری به مراکز درمانی استان یزد اضافه می‌شود.

به گزارش یزد رسا، محمد آقاجانی اظهار داشت: اقدامات آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، بیانگر توسعه بیش از پیش خدمات نظم سلامت در استان یزد است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت راه‌اندازی پروژه‌های متعدد بهداشتی و درمانی در استان یزد گفت: توجه به زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی استان یزد از جمله مهمترین برنامه‌های در دستور کار وزارت بهداشت و درمان است.

آقاجانی با اشاره به اختصاص 50‌درصد از خدمات بهداشتی و درمانی به بیماران غیر‌بومی در یزد افزود: استان یزد به دلیل وجود ظرفیت های بالای پزشکی و درمانی، مرکز ارجاع بیماران جنوب شرق کشور است.

وی افتتاح بیمارستان 280 تخت خوابی، در بهار 95 را، از جمله پروژه‌های شاخص در راستای توسعه خدمات درمانی و بهداشتی استان یزد دانست و بیان کرد: راه‌اندازی پلی‌کلینیک تخصصی با 80 مطب، راه‌اندازی بخش‌های اورژانس، کلینیک‌های تخصصی، بخش‌های «آی سی یو» و«ان آی سی یو» جدید را از دیگر اقدامات در دستور کار وزارت بهداشت در استان یزد است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به ضرورت ایجاد توسعه خدمات بهداشتی و درمانی استان یزد تصریح کرد: با توجه به پروژه‌های در دست اقدام علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، 600 تخت خواب به مجموع تخت‌های بستری مراکز درمانی استان یزد اضافه می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی خدمات دندانپزشکی در کشور خاطرنشان کرد: دولت نقش چندانی در ارائه خدمات داندانپزشکی ندارد، وزارت بهداشت سه درصد یونیت‌های داندانپزشکی کشور را در اختیار دارد و تنها یک درصد خدمات دندانپزشکی را ارائه می‌کند.

آقاجانی استان یزد را از جمله استان‌های موفق در اجرای طرح تحول سلامت دانست و بیان کرد: استان یزد گزینه‌ای مناسب برای اجرا و مدیریت طرح‌های توسعه‌ای وزارت بهداشت و درمان کشور است.

معاون‌درمان وزیر بهداشت رضایت‌مندی اقشار مختلف جامعه، از ارائه خدمات مختلف بهداشتی و درمانی کادر بیمارستان‌ها و کلینیک‎های درمانی استان یزد را، بهترین شاخص اجرای صحیح طرح تحول سلامت در استان یزد دانست.

انتهای پیام/س*
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.