شناسه : 812125
امام جمعه تفت:


امام جمعه تفت درخطبه های این هفته نماز جمعه گفت: بسیج اولین افتخارش این است که پیوند با عاشورا دارد، بسیج وبسیجیان شاگرد مکتب امام حسین(ع) و ادامه دهنده راه یکایک شهدای کربلا هستند.

به گزارش خبرنگار یزد رسا از تفت، حجت الاسلام و المسلمین مدیح در خطبه اول این هفته نماز جمعه گفت: کربلا، عاشورا، دهه محرم، عزاوعزاداری برای سالار شهیدان روزبه روز زنده تر و جاویدتر می شود واقعا سر ورمز ماندگاری کربلا چیست؟

وی افزود: جنگ های زیادی در دنیا رخ داده، جنگ هایی که در کشورهای معروف، باجمعیت فراوان و تجهیزات نظامی پیشرفته دردنیا به وقوع پیوسته است. جنگ هایی که پس از چند سال هیچ اثری ازآن ها نمانده است، اما جنگ کربلا که دریک سرزمین گمنام وسط بیابان، فضای بسیار محدود و جمعیتی که یک طرف ۳۰ هزار نفر وطرف دیگر ۷۲ نفر بود ماندگار شد.

مدیح بااشاره به اینکه درتمام جنگ های تاریخ برای حفظ وماندگاری آن تبلیغ می کنند و موزه می سازند گفت: در جنگ کربلا دشمنان همه دست در دست هم دادند که هیچ آثاری از آن نماند همچنان که برای شهادت حضرت برنامه ریزی کردند، فرزندانش را اسیر کردند و پیروزی خود را جشن گرفتندT نگذاشتند قبر سالار شهیدان آشکار بماند و از زیارت زائران جلوگیری کردن. اما به لطف خداوند قیام عاشورا و حادثه کربلا ماندگار شد.

خطیب جمعه تفت با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: پیروان و بندگان خداوند از اولین تا آخرین همگی شجره طیبه هستند و پیروان و یاران شیطان همگی شجره خبیثه هستند.

وی با اشاره به حدیث امام جعفر صادق (ع) گفت: اصل وریشه شجره طیبه وجود مبارک رسول اکرم (ص)، تنه ی اصلی آن حضرت علی (ع)، شاخه های آن ائمه (ع) وبرگ های آن شیعیان هستند.

 خطیب جمعه تفت درخطبه دوم ضمن تسلیت ماه محرم گفت: دهه محرم وایام عزاداری سالار شهیدان آغاز شده است بیاییم همه محله ها وهیئت ها دست در دست هم دهیم وبا وحدت ایام عزاداری ابا عبد الله الحسین (ع) را گرم نگه داریم همه بیاید دریک فضای بانشاط مذهبی، عزاداری خوب وخالصی داشته باشیم.

مدیح، ۲۴ آبان سالروز ورود امام علی بن موسی الرضا(ع) به شهرستان و روز تفت را گرامی داشت.

نماینده ولی فقیه درشهرستان همچنین هفته احیای امر به معروف ونهی از منکر را گرامی داشت و گفت: یکی از آسیب های جدی جامعه ما، نبود اخلاق اسلامی ورفتار اسلامی در روابط ماست و این به دلیل کمرنگ شدن امر به معروف ونهی از منکر در جامعه اسلامی است.

وی تطابق هفته بسیج ودهه محرم را از توفیقات الهی دانست وافزود: بسیج اولین افتخارش این است که پیوند با عاشورا دارد

بسیج وبسیجیان شاگرد مکتب امام حسین(ع) و ادامه دهنده راه یکایک شهدای کربلا هستند

بسیج برکات زیادی برای انقلاب داشته است وجود انقلاب ما، رشد وسازندگی کشور ما به برکت بسیج وبسیجیان است

دیدگاه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این است که همه مردم کشور عضو بسیج باشند ومردم از بسیج غافل نباشند.

 امام جمعه تفت در پایان خطبه دوم حمله مجدد اسرائیل به غزه را محکوم کرد وحمایت خود از غزه ومسلمانان فلسطین را اعلام کرد.
آدرس کوتاه :