شناسه : 1714967
امام جمعه بافق:


فرزندان شاهد شاغل، مدیران و معاونان شرکت سنگ آهن مرکزی همزمان با ایام الله دهه فجر با امام جمعه بافق دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش خبرنگار یزدرسا ازبافق، در ابتدای دیدار فرزندان شاهد شاغل، مدیران و معاونان شرکت سنگ آهن مرکزی با امام جمعه بافق ، مشاور ایثارگران و جانشین فرمانده پایگاه نبی اکرم(ص) بیان کرد: امروز اگر شهدا نبودند، ایران هم نبود. زیرا عراقی ها، اصفهان را هم می گرفتند همانطور که محمود افغان اصفهان را گرفت. ما هم مدیون شهدا هستیم. اگر امروز امنیت و فضای کسب و کار بر جامعه حاکم است بخاطر رشادت های این عزیزان است. در زمان کوروش کبیر در اورشلیم یهودیان را آزاد و در مرتبه دوم خشایارشاه به مدیترانه رسید و امروز می بینیم به لطف خدا عمق استراتژیک دفاعی ما به سرزمین های اشغالی و مدیترانه رسیده است و اگر امروز به لبنان و سوریه کمک می نمائیم به همین منظور است و این عزت و اقتدار امروز، نتیجه خون شهدای ماست.

محمدرضا رضائی پور خطاب به امام جمعه بافق گفت: جمع حاضر خدمت حضرتعالی رسیده اند تا باری دگر با آرمان های حضرت امام خمینی(ره) تجدید بیعت نموده و در راستای فرامین مقام معظم رهبری در حد جان ایستادگی کنند.

سپس مدیرعامل سنگ آهن مرکزی و فرمانده پایگاه نبی اکرم(ص) بافق، با بیان قدردانی از امام جمعه شهرستان که همیشه و در همه حال، راهنما و یار و یاور وی بوده و می باشد، اظهار نمود: امروز هر حرکتی که انجام می شود و هر حرکتی که باعث اشتغال و اشتغال زایی می شود سبب می شود که خون شهدا حفظ شده و مردم نسبت به این نظام پایدارتر بمانند.

محمد جواد عسکری در ادامه گزارش مختصری از عملکرد و فعالیت های شرکت را ارائه داد و افزود: از ۳۰۰۰ میلیارد تومان تعهدی که شرکت در برنامه طرح ۵ ساله داده بود، از سال گذشته تا کنون، ۱۵۰۰ میلیارد تومان ، قرارداد بسته شده، یعنی به ازای هر نفر شهروند بافقی ۵۰ میلیون تومان در حال سرمایه گذاریست. همچنین از سال ۹۱ تا کنون ۹۲۱ نفر اشتغال زایی صورت گرفته که تنها در سال ۹۲ ، ۵۵۱ نفر اشتغال زایی داشته ایم که همه این موفقیت ها میسر نمی شد مگر در سایه وفاق و همدلی مسئولان و مدیران شرکت.

وی ادامه داد: در زمینه بهداشت، شهرستان بافق در جایگاه دوم استان قرار گرفته است. در زمینه آموزش حرکت هایی شکل گرفته و امکاناتی در اختیار دوستان آموزش قرار گرفته است. لیکن اثرگذاری در حیطه آموزش زمانبر است و بایستی فرهنگ استفاده از امکانات آموزشی را به مردم آموزش دهیم.
پس از آن فرزند شهید پورسلطانی به نمایندگی از فرزندان شاهد شاغل شرکت در سخنانی کوتاه بیان کرد: اگر رهبری امام امت و راهنمایی جامعه روحانیت نبود، مشخص نبود این انقلاب چه سرانجامی بدنبال خواهد داشت. این رهبری امام امت و راهنمائی های جامعه روحانیت بود که پدران ما این فرامین را اطاعت نموده و این انقلاب را به جایگاه رفیع فعلی رسانیده اند و باعث غرور جهانی شده اند.

وی گفت: ما در همین مکان از مدیرعامل و فرمانده پایگاه نبی اکرم (ص) و مشاور ایثارگران شرکت که عنایت ویژه ای به خانواده های معظم شهداء بویژه فرزندان شاهد شاغل شرکت داشته اند تشکر می نمائیم.
سپس امام جمعه بافق با تبریک پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بیان کرد: ارزش هر انسانی به خاطر معنویتی است که در دنیا به دست می آورد. اما شهدا جایگاهشان را هم در دنیا و هم در آخرت بعد از شهادت کسب می کنند.

سلیمانی خطاب به فرزندان شاهد شرکت سنگ آهن افزود: پدران شما با ایثار و فداکاری به شهادت رسیدند و مادران شما بسیار تلاش نمودند تا وجود شما را حفظ کنند. من از شما می خواهم که قدر مادران تان را بدانید چرا که هم نقش پدر را ایفا نمودند و هم نقش مادر را. همچنین در کنار کار، به تحصیل تان ادامه دهید و جایگاه با ارزش خود را حفظ کنید.

همچنین امام جمعه از مدیرعامل و فرمانده پایگاه نبی اکرم (ص) شرکت به خاطر عنایت و خدمت خالصانه ای که به خانواده های معظم شهداء نموده تقدیر و تشکر کرد و بیان نمود: رمز موفقیت یک مدیر سعه صدر اوست که الحمدا… جناب آقای عسکری این ویژگی را در خود دارند. من در اینجا باید عرض نمایم هیچ مدیرعاملی به اندازه آقای عسکری در زمینه ایجاد کارخانه های جوار معدنی کار نکرده است.
سلیمانی در پایان  ابراز امیدواری کرد این دوستی و صمیمیتی که در بین مجموعه شرکت و شهرستان حاکم است مستحکم تر شود و بتوانیم برای این نظام و انقلاب خدمت کنیم و شاهد پیشرفت ها و موفقیت های چشمگیری باشیم.
آدرس کوتاه :