شناسه : 36667902
كارشناس پیش بینی اداره كل هواشناسی یزد:


كارشناس پیش بینی اداره كل هواشناسی یزد گفت:پیش‌بینی می‌شود گرما در هفته جاري و هفته آينده در استان تداوم يابد و حتي از روز جمعه افزايش يك تا سه‌درجه‌ای دما را در سطح استان داشته باشيم.

سید عباس ميرحسيني در گفتگو با خبرنگار يزدرسا، بابیان این‌که ديروز شهر يزد بعد از اهواز و قم سومين مركز استان با گرمترين دما و بيشينه دماي 42 درجه سانتی‌گراد بوده است افزود:همچنين ديروز به‌جز مهريز و تفت هفت مركز شهرستان استان نيز دماي 40 و بالاتر از آن را تجربه کرده‌اند

وي در خصوص پیش‌بینی هوا در روزهاي آتي گفت: پیش‌بینی می‌شود گرما در هفته جاري و هفته آينده در استان تداوم يابد و حتي از روز جمعه افزايش يك تا سه‌درجه‌ای دما را در سطح استان داشته باشيم به‌طوری‌که روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه هفته آينده نسبت به اين روزها با افزايش دماي 2 درجه‌ای بيشينه دما به 44 درجه سانتی‌گراد هم برسد.

ميرحسيني با اشاره به تداوم گرما در استان اظهار داشت: ديروز گرمترين منطقه استان اردكان با دماي بيشينه 44 درجه سانتی‌گراد بوده است.

وي در خصوص بيشينه دماي شهر يزد براي امروز گفت: پیش‌بینی می‌شود دماي بيشينه شهر يزد در امروز به 43 درجه هم برسد.

كارشناس هواشناسي استان يزد اعلام كرد: امروز صبح شهركرد با دماي صبحگاهي 11 درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین مركز استان  و بوشهر با دماي صبحگاهي 32 درجه گرمترين مركز استان بوده است.

انتهاي پيام/ق

 
آدرس کوتاه :