شناسه : 37844344
خبر حوادث استان یزد؛


فرمانده انتظامي شهرستان ميبد از شناسائي و دستگيري 2 سارق سابقه دار و تحت تعقيب در يک عمليات موفقيت آميز پليسي خبر داد.

به گزارش یزد رسا؛ سرهنگ " سيد محمد طاهر موسوي" گفت: کاراگاهان پليس آگاهي اين شهرستان طي يك عمليات موفق آميز 2 متهم تحت تعقيب و سابقه دار كه داراي پرونده هاي متعدد سرقت بودند را در مخفيگاهشان دستگير کردند.
سرهنگ موسوي گفت: اين افراد پس از تحت تعقيب قرار گرفتن در استان خود به شهرستان ميبد مراجعه و منزلي را جهت سکونت اجاره مي کنند که توسط ماموران آگاهي شهرستان شناسايي و دستگير شدند
وي با بيان اينکه متهمان پس از دستگيري با تشكيل پرونده جهت سير مراحل قانوني تحويل مراجع قضائي شدند گفت: شهروندان در هر شرايطي اجاره منزل مسکوني خود را در بنگاههاي املاک مجاز به ثبت رسانده و هرگونه مورد مشکوک را سريعا از طريق پل ارتباطي 110 با پليس در ميان بگذارند.
 
دستگیری قاچاقچی با 2 کیلو و 625 گرم بلع و انباری 
رئیس پلیس فرودگاه استان، از دستگیری یک قاچاقچی با 2 کیلو و 625 گرم تریاک به صورت بلع و انباری خبر داد. 
سرهنگ "ظفر قنبری" درباره این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس فرودگاه شهید "صدوقی" یزد هنگام کنترل مسافران در سالن انتظار، به یکی از مسافران پرواز "تهران" مشکوک شدند.
وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از متهم؛ 192 بسته کوچک تریاک به وزن 2 کیلو و 265 گرم را به صورت جاساز بلع و انباری از معده وی کشف کردند.
رئیس پلیس فرودگاه استان یزد تصریح کرد: قاچاقچی دستگیر شده پس از تحویل پرونده قضائی به دادسرا معرفی شد.
 
کشف موتورسيکلت غيرمجاز در ابرکوه 
سرهنگ "سعید زینلی" گفت: مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان در راستاي اجرای طرح ارتقاء امنیت اخلاقی، اجتماعی و همچنين برخورد با مزاحمان خياباني در سطح جامعه یک دستگاه موتورسيکلت مدل XLR- 250CC را کشف کردند .
وی تصريح کرد: پس از بررسي محرز شد موتورسيکلت بدون مجوز و غيرقانوني(فاقد مدارک گمرکی) مي باشد که در همين راستا پس از توقیف و دلالت به ستاد شهرستان آن را به پليس آگاهي تحويل دادند.
سرهنگ زینلی ادامه داد: با تشکيل و تکميل پرونده، متهم به مرجع قضائي معرفي شد.
فرمانده انتظامي شهرستان ابرکوه درخاتمه گفت: با توجه به ممنوعيت تردد موتورهاي سنگين وغيرمجازدر سطح شهر و با توجه به اينکه اين موتورسيکلت ها به صورت قاچاق وارد مي شوند و موجبات رعب و وحشت شهروندان را فراهم مي¬کنند برخورد با اين موضوع در دستور کار پليس است.
 
توقیف خودرو با 17 کیلو و 200 گرم تریاک دربافق 
مأموران مبارزه با موادمخدر شهرستان بافق طی عملیاتی 17 کیلو و 200 گرم تریاک کشف و ضمن توقیف یک خودرو پژو 405 ، راننده آن را دستگیرکردند. 
سرگرد "شهرام طولابی نژاد" فرمانده انتظامی بافق گفت: مأموران پليس مبارزه با مواد مخدر شهرستان بافق در راستاي اجراي طرح كنترل محور هاي مواصلاتي اقدام به برقراري تور ايست و بازرسي کردند.
طولابی نژاد ادامه داد: مأموران پلیس در همين حين يك دستگاه پژو 405 را مشاهده و نسبت به متوقف کردن آن اقدام کردند.
وی تصریح کرد: در بازرسی مقدار 17 کیلو و 200 گرم تریاک که به طرز ماهرانه ای درون خودرو جاساز شده بود کشف و در این رابطه راننده خودرو دستگیر شد.
فرمانده انتظامی بافق خاطرنشان کرد: با توقیف خودرو و انتقال متهم به یگان انتظامی پس از تشکیل و تکمیل پرونده، متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
 
افزايش 48 درصدي کشفيات سرقت در شهرستان يزد 
فرمانده انتظامي شهرستان يزد از افزايش 48 درصدي کشف سرقت در اين شهرستان نسبت به ماه گذشته خبر داد. 
سرهنگ "منوچهر نصيري " در تشريح اين خبر بيان داشت: در راستاي ارتقاي امنيت اجتماعي و برخورد با سارقان، اين انتظامي با بکارگيري و هدايت واحدهاي گشتي و اجرايي و کنترل و رصد سارقان، در فروردين ماه سال‌ جاري نسبت به ماه گذشته 48 درصد افزايش کشف سرقت را داشته است.
وي ضمن تقدير و تشکر از تلاش‌ هاي شبانه ‌روزي کارکنان جان برکف انتظامي گفت: مردم بدانند ماموران انتظامي شهرستان قاطعانه با هرگونه قانون شکني برخورد خواهند کرد.
نصیری افزود: اين امر مستلزم تقويت تعاملات درون و برون سازماني پليس با مردم و ديگر ادارات تاثير گذار در تامين نظم و امنيت است. و تلفن 110 آماده پاسخگويي به شهروندان مي باشد.
 
افزایش 12 درصدی کشف سرقت در یزد 
جانشین فرمانده انتظامی استان، از افزایش 12 درصدی کشف سرقت در فروردین ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد. 
سرهنگ "محمدرضا هاشمی فر" اظهارکرد: در راستاي ارتقاي امنيت اجتماعي و برخورد با سارقان، پلیس استان یزد با بکارگيري و هدايت واحدهاي گشت و اجراي طرح رصد و کنترل مجرمان سابقه دار، توفیقات خوبی را به دست آورده است.
وی تصریح کرد: با تلاش شبانه روزی ماموران پلیس، کشفیات سرقت در فروردین ماه سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش داشته است.
هاشمی فر ضمن اشاره به ادامه روند طرح های پلیسی در مبارزه با جرایم در سطح استان یزد افزود: در ارتباط با کنترل مجرمان و زندانیان نیز برنامه ریزی های خاص صورت گرفته و همچنین بر هوشياري و هدفمندي گشت های پليس جهت ارتقاي امنيت اجتماعي تاكيد شده است.
جانشین فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه این اقدامات، رضایت مردمی از خدمات پلیس را به همراه داشته گفت: موفقيت ناجا در پیشگیری از بروز جرایم، نتيجه تلاش شبانه روزي عوامل انتظامي و همچنين همکاري و تعامل مردم با پليس است.
 
126 کیلو تریاک در ایستگاه شهید "مدنی" 
جانشین فرمانده انتظامی استان، گفت: ماموران ایستگاه بازرسی شهید "مدنی" در بازرسی از یک کامیون 126 کیلو و 500 گرم تریاک کشف کردند. 
سرهنگ "محمدرضا هاشمی فر" درباره این خبر اظهار کرد: ماموران ایستگاه بازرسی شهید "مدنی" یزد هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون با محموله "تره بار" مشکوک و خودرو را برای بازرسی متوقف کردند.
وی ضمن اشاره به بازرسی دقیق از کامیون افزود: ماموران در بازرسی انجام شده کشف 126 کیلو و 500 گرم تریاک کشف کردند.
جانشین فرمانده انتظامی استان یزد ضمن اشاره به دستگیری 2 قاچاقچی و معرفی آنها به مراجع فضائی خاطرنشان کرد: این کامیون از "زاهدان" عازم "البرز" بود.
 
اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در یزد/ تعدی به حقوق مردم خط قرمز پلیس است 
جانشین فرمانده انتظامی استان، از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در استان یزد خبر داد. 
سرهنگ "محمدرضا هاشمی فر" در قرارگاه انتظامی امام علی (ع) پلیس استان یزد ضمن تبریک پیشاپیش ماه مبارک رمضان اظهارکرد: طرح های ارتقای امنیت اجتماعی از روز گذشته در سطح استان آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به مطالبات به حق مردمی افزود: در راستای اجرای این طرح با خودروهایی که بی جهت و بدون دلیل و ضرورت در سطح شهر تردد نموده به خصوص خودروهایی که "دور دور" می کنند برخورد و خودرو یا وسیله نقلیه موتوری، توقیف و به پارکینگ منتقل خواهد شد.
جانشین انتظامی استان یزد اظهارداشت: در این ایام تیم های مشترکی از پلیس و سایر دستگاه های مسئول، برای شناسایی و برخورد با کسانی که موادغذایی مورد نیاز مردم را احتکار می کنند تشکیل شده است و شهروندان می توانند در این خصوص هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.
هاشمی فر تصریح کرد: پلیس در ایام ماه مبارک رمضان، برابر مقررات با معدود افرادی که به هر دلیل در ملاء عام اقدام به روزه خواری کنند برخورد خواهد کرد.
انتهای پیام/
 آدرس کوتاه :