شناسه : 38383151
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:

افزایش آمار افراد مبتلا به کرونا در میبد ارتباطی با عزاداری های محرم ندارد


سلمانی گفت: افزایش کمی در تعداد بستری های کرونایی در شهرستان میبد بوده ولی ما هنوز نمی توانیم این موارد را به عزاداری های محرم ربط بدهیم.

به گزارش یزدرسا؛ ابراهیم سلمانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به برخی شایعات مطرح شده در فضای مجازی بیان داشت: افزایش کمی در تعداد بستری های کرونایی در شهرستان میبد بوده ولی ما هنوز نمی توانیم این موارد را به عزاداری های محرم مرتبط بدانیم. 

این مقام مسئول تاکید کرد: در صورت ابتلا به کرونا نیز حداقل دو هفته طول می کشد تا ما اثرات آن را در تعداد بستری ها ببینیم و بعید می دانم این افزایش بستری ناشی از حضور در مراسمات عزاداری محرم باشد.

سلمانی افزود: تعدادی افزایش در موارد سرپایی و کمی افزایش در تعداد بستری بوده اما مسلما نمی شود این موارد را به عزاداری ها ربط داد چون ابتلا به کرونا یک هفته بعد خود  را در موارد سرپایی  و دو هفته بعد در موارد بستری نشان می دهد زیرا  بیماری یک دوره کمون(نهفتگی) دارد و یک تا دو هفته طول می کشد تا علائم ظاهر شود.

گفتنی است روز گذشته و تنها چند روز پس از پایان عزاداری های دهه اول محرم برخی مدعی افزایش آمار مبتلایان  به کرونا در  میبد  شدند و آن  را در نتیجه عدم  رعایت دستورالعمل های پزشکی در عزاداری  ها دانستند.

انتهای پیام/احسان دست برآورده

 
آدرس کوتاه :