شناسه : 39179568
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد

افزایش تصاعدی کرونا در یزد


سلمانی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: روند مراجعه افراد به مراکز درمانی استان افزایش یافته و روند بستری ها به صورت تصاعدی در حال افزایش است.

ابراهیم سلمانی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا ، در خصوص وضعیت کرونایی استان یزد، گفت: امروز بستری های مشکوک به کرونا در استان یزد  به ۲۸۰ تن رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد ادامه داد: در حال حاضر از این تعداد، ۴۳ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند .

وی با اشاره به سیر افزایشی کرونا در استان افزود: متاسفانه این سیر افزایشی به جای یک رشد پلکانی عملا از یک افزایش تصاعدی برخوردار است.

سلمانی اظهار داشت: این روند افزایشی نتیجه شلوغی بازار در اواخر اسفند است و هنوز فجایع سفرها و دورهمی ها و مهمانی های نوروزی خود را نشان نداده و انتظار داریم تبعات عادی انگاری های تعطیلات را در دو هفته دیگر شاهد باشیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: استفاده صحیح مردم از ماسک، عدم حضور در اماکن پرتردد و شلوغ تا حد امکان، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، شستشوی مرتب دست و صورت با آب و صابون و ضدعفونی مرتب سطوح و دست ها به ویژه قبل از صرف غذا مورد توجه شهروندان  قرار گیرد. 

انتهای پیام/خ                                                               
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.