شناسه : 36697356
مدیر عامل آب منطقه ای استان یزد خبر داد

افزایش سهمیه آب انتقالی استان یزد نسبت به سال گذشته


مدیر عامل آب منطقه ای استان یزد گفت: سهمیه آب استان برای سالجاری 68 میلیون مترمکعب درنظر گرفته است که نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و امیدواریم کمبودی نداشته باشیم.

محمدمهدی جوادیان زاده در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص دیدار با حمیدرضا عدل معاون فنی، امور زیر بنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور جهت پیگیری مشکلات مالی پروژه های آب استان یزد بیان داشت: یکسری پروژه های ضروری برای شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب یزد وجود دارد که این پروژه ها برای افزایش ظرفیت خط انتقال، افزایش ظرفیت ذخیره سازی، مقاوم سازی و پدافند غیر عامل خط نیاز می باشد.

وی افزود: در این راستا و با توجه به ضرورت اجرای این پروژه ها در استان نامه ای به امضا استاندار و رییس مجمع نمایندگان استان نوشته شد و در آن نیازها برای اجرای این پروژه ها مطرح شد و در جلسه ای که با معاون زیربنایی سازمان برنامه بودجه داشتیم این موارد پیگیری شد.
 
مدیر عامل آب منطقه ای استان یزد اظهار داشت: طرح آبرسانی به شهرهای تنش آبی با اعتباری برای استان در نظر گرفته شده است و در حال پیگیری است.
 
جوادیان زاده اذعان داشت: مجموع پروژه های آب و فاضلاب یزد حدود 101 میلیاردتومان است که 53 میلیاردتومان آن مربوط به شرکت آب منطقه ای و مابقی مربوط آب و فاضلاب روستایی است.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده در سالجاری به مشکل کم آبی بر نخوریم، ابراز داشت: خوشبختانه در سال جاری تعرضی به به خط لوله آب انتقالی نداشتیم و سهمیه آب استان برای سالجاری 68 میلیون مترمکعب درنظر گرفته شده که نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و امیدواریم در این راستا کمبودی نداشته باشیم و همه این سهمیه 50 درصد جهت تامین آب شرب مردم استان یزد بوده که 50 درصد مابقی باید از محل چاه ها و صرفه جویی مردم تامین شود.
 
انتهای پیام/
 
 آدرس کوتاه :