شناسه : 1084591
نقدی بر افزایش نرخ بلیت قطار؛

افزایش نرخ 40 درصدی بلیط قطار با منطق تخفیف!


از باجه فروش که می پرسم این دیگر یعنی چه؟ می گوید این به دلیل شناور بودن بلیط است! قیمت اصلی 55700 تومان است فعلا تخفیف خورده است...

به گزارش خبرنگار یزد رسا از میبد، خوشحالیم که لااقل یک قلم جنس در کشو ما فراوان یافت می شود و آن گرانی است! در هوای برفی و بارانی زمستان و تصادف اتوبوس ها و آتش گرفتن مسافران در جاده ها و شاید به مناسبت فرا رسیدن زمستان نوبتی هم که شده نوبت افزایش ۴۰ درصدی بلیط قطار است!

باز هم حمل و نقل از این قافله بی نصیب نمانده است. از گرانی خودرو گرفته تا کرایه اتوبوس خط واحد. اگر نوبتی هم باشد نوبت ترن رسیده است و شاید از بس که ارزان بوده اینبار قرعه را به نام بلیط اش زده اند...

آری همه بحث ها سر نرخ است. نرخی که بالا رفتن آن نه یک مرحله بلکه شاید تصاعدی است و نیز تابع هیچ قانون و مقرراتی نیست.

معلوم نیست در این گرانی بی رحمانه یقه چه کسی را باید گرفت... و به طور حتم تاوان را هم مثل همیشه مردم باید بدهند.

حالا گران می کنید برچشم پولش را می دهیم. اما ما که مسافر حرم رضوی بودیم در هفته قبل بلیط را ۴۲۸۰۰ تومان خریدیم. ظرف یک هفته قیمت بلیط ۵۵۷۰۰ تومان شده اما نکته ای که واقعا بنده به عنوان یک ایرانی توهین تلقین می کنم درج مبلغ تخفیف است.

از باجه فروش که می پرسم این دیگر یعنی چه؟ می گوید این به دلیل شناور بودن بلیط است.  قیمت اصلی ۵۵۷۰۰ تومان است فعلا تخفیف خورده است. آخر ظرف یک هفته  ۱۲۹۰۰ تومان بلیط را افزایش می دهید و بعد ۵۵۰۰ تخفیف می دهند که آهای خوشحال باشید که شرکت حمل و نقل ریلی در راستای مشتری مدار و بالا بردن امکانات رفاهی و … به شما تخفیف داده است. نمی دانم این را منت به حساب آورم یا چیزی دیگر.

متاسفانه اگر این افزایش بلیط در راستای بالا بردن خدمات و بالا بردن امکانات رفاهی قطار بود بازهم جای شکرش باقی بود.

حالا حساب کنید که برای رفت و برگشت به مشهد مقدس یک خانواده چهار نفره باید مبلغی معادل ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کنند. مبلغی معادل ۲۰ روز کاری یک کارگر. آیا به ناچار مردم مجبور به استفاده از خودروهای شخصی نمی شوند. آیا این خود باعث بالا رفتن مصرف سوخت نمی شود. آیا آمار کشته هایمان را افزایش نمی دهیم و هزاران سوال دیگر.

نکند که استفاده از قطار و مسافرت ریلی مانند پرواز می خواهد برای از مردم بهتران باشد؟!!!

Untitled-1

 

 
آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.