شناسه : 37888200
مدیرکل فناوری اطلاعات یزد خبر داد


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات یزد گفت: در روزهای پایانی سال 98 و همزمان با شیوع کرونا، اوج مصرف داده در یزد بیش از 2.5 برابر سال گذشته رسید.

محمدرضا پاکدل، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: شیوع ویروس کرونا و به تبع آن ماندن مردم در خانه به ویژه در ایام تعطیلات نوروز، افزایش قابل توجه مصرف داده را به دنبال داشت به طوری که اوج مصرف داده توسط مردم استان یزد در روز سیزدهم فروردین امسال به بیش از به 77 گیگابیت بر ثانیه رسید.

وی افزود: همچنین در روزهای پایانی سال 98 و همزمان با شیوع ویروس کرونا، اوج مصرف داده در استان یزد به 75 گیگابیت بر ثانیه یعنی بیش از 2.5 برابر سال گذشته رسید.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد اضافه کرد: این در حالی است که اوج مصرف داده توسط مردم استان یزد در روزهای قبل از شیوع کرونا، 53 گیگابیت بر ثانیه بود.

پاکدل خاطرنشان کرد: استان یزد در شاخص توسعه یافتگی فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) در رتبه سوم کشور قرار دارد.

رتبه سوم استان یزد در ضریب نفود تلفن همراه و ثابت در کشور

وی اضافه کرد: همچنین استان یزد در شاخص دسترسی به زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات رتبه دوم کشوری را دارد و ظرفیت پهنای باند ورودی استان220 گیگابیت بر ثانیه و در حال حاضر،  اوج پهنای باند مصرفی استان 78 گیگابیت بر ثانیه است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد درباره وضعیت ضریب نفود نیز بیان کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان یزد بیش از  45 درصد است که در این زمینه، رتبه سوم کشوری را کسب کرده‌ایم،  همچنین ضریب نفوذ تلفن همراه در استان یزد 149درصد است و یزد رتبه سوم در ضریب نفوذ همراه اول را دارد.

پاکدل عنوان کرد: ضریب نفوذ مشترکین اینترنت پرسرعت (ثابت) در استان یزد بیش از 12 درصد است و یزد در این زمینه رتبه هفتم کشوری را دارا است؛ همچنین ضریب نفوذ مشترکین اینترنت پرسرعت (سیار) 82 درصد است و استان یزد رتبه هفتم کشوری را دارد.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :