شناسه : 31460320
فرمانده نیروی انتظامی ابرکوه مطرح کرد


فرمانده نیروی انتظامی ابرکوه گفت: در سال جاری افزایش 372 درصدی کشف مواد مخدر را در ابرکوه داشته ایم که بیشتر در مناطق شهری و نقاط آلوده انجام شده است.

به گزارش یزدرسا به نقل از سرو ابرکوه، همزمان با هفته نیروی انتظامی، فرماندهی و پرسنل  نیروهای پلیس  ابرکوه با امام جمعه دیدار کردند.

دراین دیدار حجه السلام والمسلمین حسینی امام جمعه ابرکوه ضمن تبریک هفته ناجا، تامین امنیت را بزرگ ترین انتظار رهبر انقلاب از این نیرو عنوان کرده و گفت: رهبرانقلاب تلاش پرسنل نیروی انتظامی درراستای تأمین امنیت مردم را، زمینه ساز تأمین آبروی نظام جمهوری اسلامی  فرموده اند و این نشان دهنده این است که امنیت کشور درشرایط نا امن کنونی منطقه، مثال زدنی است.

مردم داری مولفه قدرت نیروی انتظامی است
حجت الاسلام حسینی، مولفه های اقتدار ناجا را مردم داری و اعتماد عمومی به آنان دانست و افزود: بسیاری از پدیده های اجتماعی مورد مداخله پلیس، ماهیت اجتماعی دارد و بدو ن شک زدوده شدن مظاهر و مصادیق ناهنجاری دینی  باهمکاری مردم میسور شده است و بر این نیرو واجب است  بمنظور خدمات بهتر به این مردم، که با استفاده از تجارب گذشته نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کند.

این مقام مسئول، پلیس را نیروئی از مردم با مردم و برای مردم نامید و گفت:38  سال  است که این مجموعه این ادعا را ثابت کرده و با قدرت در برابر ضد انقلاب و بدخواهان نظام ایستاده است و این مایه افتخار و سربلندی جهانی برای نظام اسلامی است.

فرهنگ سازی را مهمترین راهکار برای مبارزه با متخلفان

علیرضا صالحی فرمانده نیروی انتظامی ابرکوه نیز در این مراسم، اولویت هایی که در دستور کار نیروی انتظامی این شهرستان است را برشمرد و اظهار کرد: اولین اولویت این نیرو در شهرستان ابرکوه، مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدف حمایت از تولید ملی، توجه به فرمایشات رهبری و شعار سال است و تا کنون، 19 میلیارد ریال کالای قاچاق ضبط و کشف شده که شامل لوازم خوراکی و پوشاکی، موتور سیکلت و ... می باشد.

صالحی برخورد با پدیده مواد مخدر را دومین مورد اولویت های کاری نیروهای تحت امر خود عنوان کرد و گفت: در سال جاری افزایش  372 درصدی کشف مواد مخدر را در ابرکوه داشته ایم که بیشتر در مناطق شهری و نقاط آلوده انجام و تعداد بیش از 40 طرح مبارزه با توزیع کنندگان این مواد افیونی به صورت هفتگی صورت گرفته است.

این مقام انتظامی مبارزه با سارقان بویژه سرقت احشام را از اولویت سوم این نیرو اعلام کرد و از دستگیری تعدادی از این مجرمان در ابرکوه و مهردشت خبر داد و همچنین برنامه ریزی و مبارزه با تخلفات رانندگی در جاده ها را نیز از دیگر اولویت های نیروی ناجا و پلیس راهبر شهرستان اعلام کرد.

وی برخورد جدی پلیس امنیت اخلاقی ابرکوه با مزاحم های خیابانی را از دیگر اولویت ها مطرح کرد و گفت: تاکنون 62 مورد برخورد با مزاحم های خیابانی در ابرکوه صورت گرفته که تعدادی نیز دستگیر شده اند و همچنین به منظور ممانعت از سر و صدای ناهنجار کاروان های عروسی در نیمه های شب، علاوه بر فرهنگ سازی و گرفتن تعهد از زوجین، تعدادی از متخلفان به مراکز قضایی معرفی شده اند.

صالحی فرهنگ سازی را مهمترین راهکار برای مبارزه با متخلفان بیان کرد و گفت: 32 مورد موضوع مواد مخدر و 45 مورد شناخت آسیب های اجتماعی در مدارس بویژه آموزشگاه های دخترانه آموزش داده شده و این مجموعه آمادگی هر گونه همکاری با مدارس جهت اعزام مربی را دارد.

انتهای پیام / ف
آدرس کوتاه :