شناسه : 37924270

افزایش 4 درجه‌ای دمای هوای استان/ روزهای گرم در انتظار یزد


کارشناس هواشناسی استان یزد، کاهش دمای هوای استان در اواسط هفته جاری تا حدود 3 الی 4 درجه سانتیگراد را پیش‌بینی کرد.

به گزارش یزدرسا، محمدرضا شیرغلامی کارشناس هواشناسی استان یزد گفت: از امروز تا دوشنبه با افزایش ارتفاع تراز میانی در جوی نسبتا پایدار همراه با افزایش تدریجی 3 تا 4 درجه دما پیش‌بینی می‌گردد.

وی اظهار داشت: هرچند در گرمترین ساعات روز جمعه، دمای هوای شهر یزد به 30 درجه رسید، اما پیش‌بینی می‌شود این دما در اواسط هفته جاری به 34 درجه برسد.

کارشناس هواشناسی استان یزد عنوان کرد: از عصر دوشنبه تا اواخر چهارشنبه این هفته، با توجه به گذر ناوه از سواحل شمالی کشور و بارندگی در این مناطق، برای استان یزد هم در برخی نقاط به ویژه ارتفاعات رگبار پراکنده با احتمال رعد و برق و گاهی وزش باد نسبتا شدید پیش‌بینی می‌شود.

گفتنی است در روزهای ابتدایی هفته گذشته استان یزد، هوای بسیار گرمی را تجربه کرد به‌طوری‌که دوشنبه هفته قبل دمای هوای در ایستگاه بافق به 39 درجه رسید.

با این وجود، از نیمه هفته قبل، یزدی‌ها کاهش قابل توجه هوا را تجربه کردند تا جایی که در برخی ایستگاه‌ها، دمای هوا تا 6 درجه نیز کاهش پیدا کرد.

با این همه به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به آخرین ماه فصل بهار و در واپسین روزهای اردیبهشت ماه، استان یزد به مراتب هوای گرم‌تری را تجربه کند.

انتهای پیام/
آدرس کوتاه :